• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Zalimlere karşı susmayacağız

Zalimlere karşı susmayacağız
Giriş Tarihi: 14.3.2019

Kendisine diktatör yakıştırması yapan Başbakanı’na tepki gösteren Erdoğan, “, kendine gel. Sen, 7 yaşındaki Filistinli yavruları katleden bir zalimsin. Biz zalimlere karşı susmayacağız. Hiç kimse ezanların semalarda yankılanmasına engel olamaz, davasını bizlere unutturamaz” dedi

HASAN AY

Ankara Pursaklar'da yatırım bedeli toplam 176 milyon lira olan eserlerin toplu açılış törenine katılan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, kendisi hakkında diktatör yakıştırmasında bulunan İsrail Başbakan Binyamin Netanyahu 'ya sert sözlerle yüklendi. 31 Mart seçimlerine yönelik de açıklamalarda bulunan Erdoğan, şöyle konuştu:

31 Mart ülkemiz çok önemli. Pursaklar hizmet, eser siyasetinin halka ve Hakk'a hizmetin, değerlerine sahip çıkmanın kıymetini çok iyi bilir. Ülkemizin, Ankara'nın ve ilçemizin ihtiyacının laf değil, hizmet olduğunu çok iyi bilir.

BU SEÇİM BEKA SEÇİMİ
Ezanımıza hor bakanlar, hazmedemeyenler, bayrağımızı yakanlar CHP ile el ele. Belgeyle konuşuyorum. Şu anda Bay Kemal bunlarla sandığa beraber gidiyorlar mı? Dörtlü çete, CHP, HDP, sözde İyi Parti, bir de Saadetçik, hepsi beraber. Ülkemizde birileri ezanımızı ıslıklar da İsrail durur mu? Onlar da Müslümanların onur davası olan Mescid-i Aksa'yı, Kubbettüs Sahra'yı postallarıyla kirletmeye cüret ettiler. İsrail'in Başbakanı Müslümanlara uygulanan zulmü engellemek yerine yaklaşan seçimlere yatırım yapmak için sosyal medyada şahsımı hedef alıyor. Utanmadan, sıkılmadan, 'Türkiye'de gazeteciler cezaevinde, oradan bize ders vermesin' diyor.

NETANYAHU KENDİNE GEL
Ey Netanyahu, sen kendine gel, kendine. Sen zalimsin. Sen, 7 yaşındaki o Filistinli yavruları katleden zalimsin. Sen, kadınları hücrelere mahkum eden bir zalimsin. 7'den 70'e binlerce insanı şu anda hücrelere tıkayan bir zalimsin. Senin askerin bizim oradaki kutsal mabedimizi postallarıyla kirletiyor. Biz bu ülkede hiçbir Musevi'ye zulmetmedik. Bizi tahrik etmeyin. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Ama bunu hesabını uluslararası camiada soracağız. Allah'ın izniyle bu millet ayakta olduğu sürece, hiç kimse ezanların semalarda yankılanmasına engel olamaz, Kudüs davasını bizlere unutturamaz. Mübarek mescidimize yapılan her saldırı karşısında bizi bulacaklar. Herkes sussa bile biz susmayacağız. Filistin halkının haklarını ve Kudüs'ün İslam dünyası için taşıdığı öneme uygun şekilde yönetilmesi için mücadelemizi son nefesimize kadar sürdüreceğiz.

CHP'DE FETÖ'CÜ BAŞKAN ADAYLARI VAR
Ezan ve bayrak düşmanlarının CHP çatısı altında toplandığını söyleyen Erdoğan, "Adı İyi, kendi fesat partinin makyajı altında PKK'lılar, FETÖ'cüler belediyelere sızdırılmaya çalışılıyor, listelere bunları koydular. CHP'den FETÖ'cü belediye başkan adayları var. Yüzlerce bölücü örgüt sempatizanı CHP ve ittifak içinde olduğu diğer partilerin listelerinden belediye meclis üyesi gösterildi. Bunlar seçildikleri zaman Kandil'e çalışacaklar. Biz çukur eylemlerinin ardından belediyelerden PKK'yı temizlemek için uğraşırken CHP, bunları sırtlarında belediyelere taşıyor. İttifakın iç yüzü her gün ifşa oluyor. Milletimiz bunlara Türkiye yönetimini teslim etmediği gibi İstanbul'un, Ankara'nın, İzmir'in, diğer şehirlerimizi de teslim etmeyecektir. 31 Mart'ta öyle bir ders verelim ki CHP'ye oy veren kardeşlerimizi de bu Kılıçdaroğlu'ndan kurtaralım" diye konuştu.


BAYRAKTAN RAHATSIZ OLANLAR DİLEDİĞİ PAÇAVRA ALTINDA ÖLEBİLİR
Türkiye'nin tökezlemesini bekleyen terör örgütlerinin tüm umutlarını 31 Mart'a bağladığını söyleyen Erdoğan, "Ülkemizin içinde ne kadar ezan, vatan, bayrak, milli irademiz ile sorunu olanlar varsa hepsi 31 Mart'a yüklenmiş durumdalar. Biz bu bayrağın altında doğduk, bu bayrağın altında öleceğiz. Varsa bu bayraktan rahatsızlığı olan gidip dilediği paçavranın altında ölebilir. Tüm bunların hesaplarını bozacağız" dedi.

'YALANLAR VE BASKI SUÇLARINIZI GİZLEYEMEYECEK'
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadelerine tepki gösterdi. Kalın Twitter hesabında yaptığı açıklamada, "Yalanlar ve baskı suçlarınızı gizlemeyecek" ifadesini kullandı.

Zalimlere karşı susmayacağız haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN