• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çerçioğlu sanığı

Çerçioğlu FETÖ sanığı
Giriş Tarihi: 16.3.2019

’nin Başkanı Çerçioğlu, davasında sanık koltuğuna oturacak. FETÖ’nün belediyeler imamı ’la bağlantıları ortaya çıkan Çerçioğlu ile 23 bürokratı Mersin’deki davada sanık olarak yargılanacak

FATİH ŞENDİL

Terör örgütü FETÖ'nün belediyeler imamı Erkan Karaaslan'la yakın ilişkisi ve bağlantıları ortaya çıkan CHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Özlem Çerçioğlu ile 23 bürokratına kötü haber geldi.
CHP'li Çerçioğlu ve 23 bürokratı, çatı davanın birleşmesi nedeniyle Mersin 7.Ağır Ceza Mahkemesi'nde Karaaslan'ın yargılandığı FETÖ davasında sanık olarak yargılanacak. Bu arada Çerçioğlu ve bazı bürokratlarının Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ihaleye fesat karıştırma gibi suçlardan yargılandığı davalarının ise sürdüğü kaydedildi.

ÖNCE SORUŞTURMA İZNİ

FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak suçundan aylarca cezaevinde kalan FETÖ'nün belediyeler imamı Erkan Karaaslan'la bağlantılı olarak Aydın Büşükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Kararslan'ın cezaevinden aşk mektupları yazdığı sevgilisi Belediye eski Genel Sekreter Yardımcısı Özlem Bayraktaroğlu, ASKİ Genel Müdür Vekilleri, Meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 23 kişi hakkında soruşturma izni verilmişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun imzası ile gönderilen 28 sayfalık soruşturma izninin içerdiği belgeler Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edilmişti.

ANKARA'DA YAKALANMIŞTI

Karaaslan'ın CHP'li 93 belediye ile işbirliği yaptığı daha önce kamuoyuna yansımıştı.
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminden sonra tutuklanan terör örgütüne finans desteği sağlamak ve üye olmak suçundan tutuklandıktan 14 ay sonra itirafçı olunca adli kontrol şartı ile serbest kaldıktan sonra kayıplara karışan Erkan Karaaslan, geçtiğimiz aylarda Ankara'da yakalanmıştı.
Karaaslan uzun süre kaçtıktan sonra Ankara Mebusevler Semti'nde saklandığı evde yakalanarak gözaltına alınan Karaaslan, yeniden tutuklandı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroglu'nun özel kalem müdürü Tuncay Ceylan ile yakın olduğu da ortaya çıkan Karaaslan'ın yakalanması yerel seçimler öncesinde birçok CHP'li belediye başkanında endişe yaratmıştı.

YİNE RAPOR ALACAK MI?

Hakkında soruşturma izni verilen Millet İttifakı'nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özlem Çerçioğlu ve 23 bürokrat ve meclis üyesinin çatı davası olarak görülecek FETÖ davasında Karasaslan'la birlikte sanık olarak yargılanacak.
Çerçioğlu daha önce Aydın'da ihaleye fesat karıştırmanın da içinde bulunduğu bazı suçlar nedeniyle belediyeye açılan davaya rapor alarak katılmamıştı. Davanın devam eden duruşmalarına da katılmayan Çerçioğlu'nun Mersin'deki dava ile ilgili ne yapacağı da merak konusu oldu.

Çerçioğlu FETÖ sanığı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN