• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’yi Kandil yönetiyor de sırtını dayamış

HDP’yi Kandil yönetiyor CHP de sırtını dayamış
Giriş Tarihi: 16.3.2019

Gaziantep’te düzenlenen mitingde konuşan Başkan Erdoğan, terör örgütünün yön verdiği ’yi ve bu partiyle işbirliği yapan ’yi eleştirdi. Bu partilerin maske taktığını belirten Erdoğan, “HDP’yi Kandil yönetiyor. Sırtını Kandil’e dayayan CHP de bunu destekliyor” dedi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim mitinglerine Gaziantep'te devam etti. Erdoğan'ın hedefinde terör örgütü PKK'nın yönettiği HDP ile bu partiyle birlikte yürüyen CHP vardı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'İstihdam için üretim gerekli' sözlerini hatırlatan Başkan Erdoğan, "Bay Kemal, önce yatırım gerekli yatırım. Yatırım olmadan üretim olur mu? Bilmiyor, bilmiyor. Anlamaz.
Bir koyun ver kaybedip gelir. SSK'yı böyle batırdı. Biz CHP gibi ver yiyeyim, ört yatayım demedik. Gece gündüz çalıştık. İnşallah önümüzdeki dönemde hep birlikte çok daha büyük yatırımlara imza atacağız" dedi.

DELİKANLICA ÇIKIN SÖYLEYİN

Kimsenin asıl niyetini söylemediğini ve milletin karşısına cilayla maskeyle çıktığını kaydeden Başkan Erdoğan, "İttifakın asıl ortağını sürekli gizlemeye çalıştılar. Bu partiyi Ankara'daki genel merkez değil Kandil yönetiyor.
Sırtını Kandil'e dayayan CHP aslında bunu destekliyor. Ama kendisi aday gösteriyor. Kimin kimi desteklediği belli değil. Çıkın delikanlıca, kim kiminle ittifakta söyleyin. CHP listesinde, HDP meclis adayları, FETÖ'nün belediye başkanları cirit atıyor. Neyse ki herkes rolünü iyi oynayamıyor" ifadelerini kullandı.

BAYRAKLARIMIZI YAKANLAR

Konuşmasında HDP'li Sezai Temelli'nin 'Kürdistan'da oylar HDP'ye' dediğini hatırlatan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu adam Kürt değil. Bu adam ne idüğü belirsiz. Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Çok seviyorsan Irak'ın kuzeyinde Kürdistan var defol oraya git. Ülkemizi bu toprakları bölemezsiniz. Bunlar bayrak düşmanı, ezan düşmanı. Taksim'de yaptılar. Milletimiz ne dedi.
Bunlar bizim bayraklarımızı yakanlar değil mi? Gezi'de Taksim meydanında CHP ile onların paçavraları yan yanaydı. Bundan Bay Kemal hiç rahatsız oldu mu? Onun derdi başka. İşte bu gerçekler ortadayken CHP genel başkanı istediği kadar kendini paralasın sorulara muhatap olduğu TV programlarında asıl niyetini ifşa ediyor.
YPG Türkiye'ye saldırmaz diyor.
Biz tepelerine binene kadar Afrin'den Gaziantep'e düşen roketler, atılan mermiler nereden geliyordu? Çukur eylemleri ile şehirlerimizin altını üstüne getirenler bunlar değil mi?" açıklamasını yaptı.

'EZAN OKUNURKEN DÜDÜK ÖTTÜRMEYE MECBUR MUSUN?'

Taksim'de yaşanan ezana saygısızlık konusunda konuşan Başkan Erdoğan, "Elinde düdüklerle ezan okunurken düdük öttürmeye mecbur musun?
Dünya Kadınlar Günü için oraya gelirken Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nu bilmiyor musun? Aradım valimizi müracaatları var mı dedim. Yok dediler. Bu ülke yol geçen hanı mı? Yazını yazacaksın, valilik nereye uygun görürsen toplantını orada yapacaksın. O akşam gereği yapıldı, onlar oradan dağıtıldı" dedi.

GAZIANTEP'E MÜJDELER

SON 17 yılda Gaziantep'e 35 milyar lira yatırım yaptıklarını hatırlatan Erdoğan, "Laf ola beri gele yok. Bunlar resmi rakamlar. Eski stadın yerine, inşallah millet bahçesini kuruyoruz. Muhteşem bir millet bahçesi. İçinde de millet kırahathanesi olacak. Bunun içinde çocuk kütüphanesinden, yüzme havuzuna kadar her türlü sosyal tesisin olduğu Hasan Celal Güzel Millet Kıraathanesi'ni açacağız. Bilkent'te 3700 yataklı bir şehir hastanesini açtık. Bir benzerini de inşallah Gaziantep'te açacağız. Gaziantep'in içinde 10 milyon 700 bin metrekare büyüklüğünde bir askeri alan var. Bu devesa alanı Antep'in hizmetine sunmaya karar verdik. Bu alanın yarısını gül bahçeleriyle, ıhlamurlarıyla, çınarlarıyla bir millet bahçesi haline dönüştüreceğiz.
Gaziantep'e 3 baraj ve 2 gölet inşa ettik. Gaziantep'in uzun vadeli içme suyu ihtiyacını karşılamak için, içme suyu hattını inşa ediyoruz. 1.2 katrilyon olan Düzbağ projesinin temelini attık. Bu projeyle Gaziantep'in 50 yıllık su ihtiyacı karşılanacak hem de elektrik giderleri düşecek" diye konuştu.

HDP’yi Kandil yönetiyor CHP de sırtını dayamış haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN