• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Uşak’ta zafer ’ın

Uşak’ta zafer Mehmet Çakın’ın
Giriş Tarihi: 1.4.2019

Uşak'ta dün akşam 23.00 itibariyle açılan sandık sayısına göre AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Çakın yüzde 39 oy oranı ile seçimi önde götüren isim oldu. AK Parti, Uşak ilçelerinde de üstünlüğünü korudu.

BANAZ

Uşak'ın Banaz ilçesinde belediye başkanlığını, Kesin Olmayan Sonuçlara Göre AK Parti adayı Zafer Arpacı kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, yüzde 97,62'si açılan sandıklardan 5 bin 644 oy alan Arpacı Banaz'lıların güvenini tazeledi.

KARAHALLI

Uşak'ın Karahallı İlçesinde Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti Adayı ve mevcut belediye başkanı Ali Topçu 2 bin 264 oyla kazandı.

ULUBEY

Uşak'ın Ulubey ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti Adayı Veli Koçlu kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Veli Koçlu 2 bin 331 oy aldı.

EŞME

Uşak'ın Eşme ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti mevcut belediye başkanı Hacı Mustafa Çetin kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Hacı Mustafa Çetin 4 bin 818 oy aldı.

SİVASLI

Uşak'ın Sivaslı ilçesinde kesin olmayan sonuçlara göre belediye başkanlığını CHP adayı Hürrüyet Şafak kazandı.
Kesin olmayan sonuçlara göre, 2 bin 474, Ak Parti adayı Şadan Ülker 2 bin 243 oy aldı.

"DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞANDI"

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, oyunu Mehmetçik İlkokulu 1088 Nolu sandıkta kullandı. Seçimlerin bir demokrasi şöleni olduğunu ifade eden Kocabıyık, "Seçime katılımın çok yüksek olması sevindirici. Türkiye Cumhuriyeti, kurulduğu günden itibaren demokrasinin gereği olan seçimleri en doğru şekilde yerine getirmeyi başarmış bir ülke. Milletin iradesinin sandığa yansıması için tüm önlemlerimizi aldık. Türk milleti, özgürce, iradesiyle kararını verecek" şeklinde konuştu.

ÖZKAN YAVAŞ

Uşak’ta zafer Mehmet Çakın’ın haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN