• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İyi Partili görevinden istifa etti

İyi Parti milletvekili seçimlerin kendileri açsından olumsuz sonuçlandığı gerekçesiyle istifa etti. Özdağ İyi Parti genel başkan yardımcılığı görevinden istifa etti.

İyi Partili Ümit Özdağ görevinden istifa etti

02.04.2019, 14:50 Güncelleme Tarihi: 02.04.2019, 15:18

İyi Parti Genel Başkan Yardımıcısı ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, genel başkanlık görevinden istifa kararı aldı.

Ümit Özdağ'ın 31 Mart yerel seçimlerinde yaşanan başarısızlığa tepki gösterip istifa ettiği belirtiliyor. Ümit Özdağ'ın bu kararı seçim sonrasında alması dikkat çekti.

PARTİLİLER İTTİFAKTAN MEMNUN DEĞİL
Kulislere yansıyan haberlere göre CHP ile ittifak yapan İyi Parti içinde, hiçbir ilde başarı gösterilememesi tepkilere neden oldu. 24 Hazitan seçimleri sonrası yaşanan süreçte de Meral Akşener'in istifasını isteyenler olmuştu.

AKŞENER'LE KOLTUK YARIŞINA GİREBİLİR
2014 yılında MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Ümit Özdağ, MHP'deki muhalif isimler arasında yer alarak Genel Başkanlık yarışına girmişti.

Daha sonra Meral Akşener'in kurduğu partide yer alan Ümit Özdağ, 24 Haziran seçimlerinde İyi Parti'den milletvekili oldu. Ümit Özdağ'ın Genel Başkanlık görevinden istifa etmesi Meral Akşener'le koltuk yarışına girebileceği anlamına geliyor.

İyi Partili Ümit Özdağ görevinden istifa etti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.