• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kulislerde bu konuşuluyor! İyi Parti'de şok üstüne şok

çatısı altında tek bir belediye bile kazanamayan İP'te krizin sürmesi bekleniyor. Genel Başkan Yardımcılığından istifa eden 'ın ardından birçok ismin partiden istifa edeceği belirtiliyor.

Kulislerde bu konuşuluyor! İyi Parti'de şok üstüne şok

04.04.2019, 10:54 Güncelleme Tarihi: 04.04.2019, 10:56

Millet İttifakı olarak CHP'nin adaylarını desteklediği yerlerin dışında 10 büyükşehir ve 11 ilde tek başına seçime giren İP'in hiçbir ilde belediye kazanamamasının parti yönetiminin yanı sıra, teşkilatlarında da ciddi bir sorgulama sürecini beraberinde getireceği belirtiliyor. Ancak parti yönetiminin değerlendirmesi, seçimlerden İP'in başarıyla çıktığı yönünde.

BAŞARILI BİR SONUÇ

Dün Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında, seçimlerden sonraki ilk Başkanlık Divanı sonrasında açıklama yapan Genel Sekreter Cihan Paçacı'nın, İP'in seçimden "başarıyla çıktığı" vurgusu yapması dikkat çekti.

İP'in, seçimlere giderken elinde 8 ilçesinin bulunduğunu belirten Paçacı, ilçe sayısının 25'e çıktığını vurgulayarak, İP'in seçimde sergilediği performansla başarılı bir sonuç aldığını ifade etti. Parti yönetimi, CHP ile girilen ittifakın partiye zarar verdiğini söyleyerek Genel Başkan Yardımcılığı görevini bırakan Ümit Özdağ'ın istifasının da "bireysel" olduğu görüşünde. Akşener'in, Özdağ'ın yerine parti yönetimine yeni bir ismi almayacağı ve söz konusu genel başkan yardımcılığının da ortadan kaldırılacağı belirtildi.

Parti yönetiminin seçim sonuçlarının kendileri açısından "başarı" olduğunu ifade etmelerine rağmen parti kulislerinde, parti teşkilatlarından eleştirilerin yükselmeye başlayabileceği konuşuluyor.

YETERLİ DESTEK VERİLMEDİ

Özellikle CHP ile tabanda var olan 'doku uyuşmazlığı'na rağmen tavanda böylesi bir ittifak yapılarak alınan oyların boşa gitmesine yol açılması, İP teşkilatlarına CHP'lilerin yeterli destek vermemesi gibi konuların, önümüzdeki dönemde partide ciddi şekilde sorgulanması gerektiği ifade ediliyor. Parti yönetiminin de, seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere bir toplantı planlayacağı kaydediliyor.

Star

Kulislerde bu konuşuluyor! İyi Parti'de şok üstüne şok haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.