• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Zeybek mazbatasını aldı

Başkan Zeybek mazbatasını aldı

15.04.2019, 16:40

yerel seçimlerinde 'den Başkanı seçilen , mazbatasını aldı. Başkan Zeybek daha sonra görevi Belediye Başkanı 'dan devraldı.

AK Parti'den Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçilen Mehmet Zeybek, İYİ Parti'nin 249 sandığa yaptığı itiraz nedeniyle mazbatasını 15 gün geç aldı. İYİ Parti'nin itirazların Merkez İlçe Seçim Kurulu ve İl Seçim Kurulu'nun ardından Yüksek Seçim Kurulu tarafından da reddedilmesi sonrası Mehmet Zeybek bugün mazbatasını aldı. İmaret Camii'nde AK Parti milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen ve partililerle kıldığı öğle namazının ardından Başkan Zeybek, yürüyerek İl Seçim Kurulu'na gitti.

'NİHAİ KARARI YSK VERDİ'

Tebrikleri kabul eden Mehmet Zeybek'i seçim kurulu önünde çok sayıda partili ve vatandaş alkışlarla karşıladı. Başkan Zeybek'e mazbatasını İl Seçim Kurulu'nda düzenlenen törende Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı hakim Habibe Aslan verdi. Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 31 Mart'tan bu tarafa 15'inci günü tamamladıklarını söyledi. Daha kıymetli olsun diye 15 gün beklediklerini kaydeden Zeybek, "Gerekli yerlere müracaat ettiler. Ama maalesef halkın iradesinin üstünde hiçbir irade olmadığı belgeyle kanıtlandı. Yüksek Seçim Kurulu nihai kararı verdi. Nihai kararı verdikten sonra da bugün teşkilatımızla birlikte mazbatamızı aldık" dedi.

'AFRAY'IN TAKİPCİSİ OLACAĞIZ'

Kendisine oy veren vermeyen herkesin belediye başkanı olduğunu vurgulayan Başkan Zeybek, "Hiç ayrım yapmadan herkese hizmet etmek için gayret sarf edeceğiz. Rabbim mahcup etmesin. İlk icraatımız AFRAY'ın takipçisi olacağız. Askeri havaalanının sivil uçuşlara açılmasıyla alakalı girişimlerde bulunacağız. İnşallah Afyonkarahisar'a güzel hizmetler kazandıracağız" diye konuştu.

'BÖYLE BİR ŞEY OLAMAZ'

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu da Afyonkarahisar'ın çok güzel hizmetlere layık olduğunu belirtti. Mazbata alan bazı belediye başkanlarının ilk icraatlarının Suriyelilere yapılan yardımların kesilmesi olduğunu hatırlatarak, "Afyonkarahisar'da böyle bir şey olacak mı?" şeklindeki sorusuna Eroğlu, "Biz de böyle bir şey olamaz çünkü onlar gönül coğrafyamız. Yani cetvelle çizilen sınırlar var. Cetvel biraz öbür tarafta çizilseydi onlar da bizim vatandaşımız olacaktı. Biz her türlü mazlumun, mağdurun yanındayız. Gerekirse ekmeğimizi bölüşür onları aç bırakmayız. Allah nasip ederse hükümetimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız gerekli tedbirleri alıyor. İnşallah Suriyeli kardeşlerimiz güvenli bölgelere peyderpey geçiyor, yerleşiyor" dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Mehmet Zeybek, görevi Başkan Burhanettin Çoban'dan belediye önünde düzenlenen törenle aldı.

Başkan Zeybek mazbatasını aldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN