• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Dilekçemizi kısa zamanda ’ya teslim edeceğiz

Dilekçemizi kısa zamanda YSK’ya teslim edeceğiz
Giriş Tarihi: 15.4.2019

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "Hazırlıklarımızı büyük oranda tamamladık. Çok kısa bir zaman içerisinde dilekçe ve eklerini YSK'ya teslim edeceğiz" dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, seçimlerin yenilenmesine ilişki başvuru hazırlıklarını büyük oranda tamamladıklarını açıkladı. İtiraz sürecine ilişkin Twitter üzerinden açıklama yapan Yavuz, "Olağanüstü itiraz hakkımızı kullanarak İstanbul seçimlerinin yenilenmesini isteyeceğiz demiştik. Hazırlıklarımızı büyük oranda tamamladık. Çok kısa bir zaman edeceğiz inşallah" dedi.

KABUL EDİLİRSE 2 HAZİRAN'DA SEÇİM OLACAK
AK Parti'nin itirazının ardından YSK'nın parti temsilcilerinin de yer aldığı 11 kişiden oluşan kurulla bu hafta içinde toplanması bekleniyor. Kurul gündemine, hem Büyükçekmece hem de İstanbul genel seçimlerinin iptali ve ardından yenilenmesi başvurularını birleştirerek değerlendirecek. Kurulun yapacağı görüşmenin ardından AK Parti'nin yaptığı itiraz kabul edilirse İstanbul seçimleri iptal edilecek. Denizli'nin Honaz ve Kırıkkale'nin Keskin ilçelerinde olduğu gibi İstanbul'da 2 Haziran'da yeniden seçim kararı alınacak, vatandaş sandık başına gidecek. Kurulun itirazı reddetmesi durumunda ise mazbata yapılan sayımlarda birinciliği elde eden adaya verilecek.

Dilekçemizi kısa zamanda YSK’ya teslim edeceğiz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN