• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'den 'ya  için olağanüstü itiraz başvurusu sonrası ilk açıklama.​

AK Parti'den YSK'ya İstanbul için olağanüstü itiraz başvurusu sonrası ilk açıklama.​

16.04.2019, 15:24 Güncelleme Tarihi: 16.04.2019,16:28

, seçimlerinin yenilenmesi için olağanüstü itiraz dilekçesini birazdan 'ya sundu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve yanındaki heyetin YSK'ya 3 valiz belge ile gelmesi dikkat çekti. Yavuz, başvuru sonrası canlı yayında açıklamalarda bulunuyor...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve AK Parti heyeti İstanbul için olağanüstü itiraz dilekçesini saat 15.30'da YSK'ye teslim etti.

3 VALİZ BELGE İLE GELDİLER
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve yanındaki heyetin YSK'ya 3 valiz belge ile gelmesi dikkat çekti. Belgelerin YSK'ya delil olarak sundu.

SOSYAL MEDYA'DAN DUYURMUŞTU
AK Parti'den yapılan açıklamaya göre, partinin seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul'daki seçim sonuçlarına olağanüstü itirazda bulunmak üzere hazırladıkları dilekçeyi saat 15.30'da Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) teslim edeceğini duyurmuştu.

Yavuz, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda da "Birazdan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptali ve yenilenmesi talepli olağanüstü itirazımızı Yüksek Seçim Kuruluna sunmuş olacağız inşallah." ifadelerini kullandı.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ALİ İHSAN YAVUZ AÇIKLAMALARDA BULUNUYOR:

YSK'ya yapılan başvuru sonrası AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz canlı yayında açıklamalarda bulundu.

İşte Ali İhsan Yavuz'un açıklamalarından satır başları:

-İBB Başkanlığı seçimlerinin iptali ve yenilenmesi için olağanüstü itirazımızda bulunduk. Dilekçemizi ve eklerini YSK'ya sunduk.

-İlk akşamdan itibaren maddi hataları düzelttik. Maddi hata düzeltilmesi ile 8 bin - 9 bin oy aldık..

AK Parti'den YSK'ya İstanbul için olağanüstü itiraz başvurusu sonrası ilk açıklama.​ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN