• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’li başkanların isyanı

CHP’li başkanların borç isyanı
Giriş Tarihi: 16.4.2019

’de ’li başkanlar yine CHP’li başkanlardan kalan borçlara tepki gösterdi. Karşıyaka’da , “Belediyenin bizi zorlayan rakamlarda borçları var” derken Dikili’de de , “46 milyon liralık bütçeye karşın, miktarı 76 milyon lira” diye konuştu

İzmir'de birçok ilçe belediyesinin artan borç yükü dikkat çekiyor.
Karşıyaka'da 220, Dikili'de 76, Bornova'da 25, Gaziemir'de 50, Çeşme'de 10, Çiğli'de 200 milyon lira borç olduğu ifade ediliyor. İzmir'de yeni seçilen CHP'li belediye başkanları, yine CHP'li eski başkanların bıraktığı bu borçlara isyan ediyor. Çanakkale Kepez'de CHP'li belediye başkanının yine CHP'li olan eski başkanı belediyeye astırdığı borç listesiyle vatandaşa şikayet etmesinin ardından İzmir'de de CHP'li başkanlar yine CHP'li başkanlardan kalan borçlara tepki gösteriyor.

TUGAY: GECİKMELER VAR

Karşıyaka'da Hüseyin Mutlu Akpınar'dan sonra göreve başlayan yeni Başkan Cemil Tugay, koltuğa oturur oturmaz borç açıklaması yapmıştı. Tugay, "Rutin içerisinde borçlar var. Bu borçlar içerisinde gecikmeler var. Net bir rakam telaffuz edemeyeceğim ama biraz bizi zorlayan rakamlar olduğunu söyleyebilirim. Ama bir bütçe disiplini, gelirlerin artırılması, giderlerin azaltılması, tasarruf tedbirleri ile bunların disipline edileceğine inanıyorum.
Birkaç ay içerisinde rahatlayacağımızı düşünüyorum" demişti.

KARŞIYAKA BELEDİYESİ'NDE SIGARA YASAĞI

Karşıyaka'nın yeni Belediye Başkanı Cemil Tugay, belediye personelinden, mesai saatlerinde sigara içmek için yerlerini terk etmemelerini istedi. Bunu denetlemekle sorumlu personelin görevini yerine getirmemesi durumunda da ilgili disiplin hükümlerinin uygulanacağını bildirdi.

KIRGÖZ: İCRALARI KALDIRDIK

En son Dikili'de görevi CHP'li Mustafa Tosun'dan devralan CHP'li Adil Kırgöz de devraldığı borca isyan etti. Belediye borçlarıyla ilgili bir açıklama yapan Kırgöz, "Belediye ciddi anlamda borçlu. Belediyenin 46 milyon liralık bütçesine karşın, borç miktarı 76 milyon lira. Hesaplara alacaklardan dolayı icra konulmuş. İşçiler de 5 aydır maaş alamıyor. Hesaplarımızda icra vardı, ilk etapta bu icraları kaldırdık. Kredi başvurumuz vardı, bunu hızlandırdık. Öncelikle maaşları ödeyeceğiz. İşçilerin maaşlarını bir hafta, 10 gün içerisinde ödemeyi planlıyoruz. Sonra da kısa vadede, borçların ödenmesine odaklanacağız" dedi.

İZMİRLİ BAŞKANLAR BUGÜN ANITKABİR'DE

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, mazbatasını aldıktan sonraki ilk Ankara ziyaretini 16 Nisan Salı günü, CHP'li 24 ve İP'li bir ilçe belediye başkanının katılımı ile gerçekleştirecek. Başkanlar saat 17.00'de Anıtkabir'i ziyaret edecek. AK Parti ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı'ndan seçilen Aliağa'nın MHP'li Belediye Başkanı Serkan Acar ile Bayındır Belediye Başkanı AK Partili Uğur Demirezen, Kınık Belediye Başkanı AK Partili Sadık Doğruer, Kiraz Belediye Başkanı AK Partili Saliha Özçınar ve Bergama Belediye Başkanı AK Partili Hakan Koştu da bugün Ankara'da olacak. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın organize ettiği ifade edilen programa meclis üyeleri de davet edildi. AK Parti ve MHP'nin genel merkezleriyle temaslarda bulunulacağı aktarılırken Anıtkabir'e de saat 13.00'te gidileceği öğrenildi.

CHP’li başkanların borç isyanı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN