• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'in Anadolu Ajansına saldırısına sert tepkiler

İşgalci 'in, AA çalışma ofisinin bulunduğu binayı vurmasına Türkiye'den sert tepkiler yükseldi.

İsrail'in Anadolu Ajansına saldırısına sert tepkiler

05.05.2019, 10:47

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İsrail'in Anadolu Ajansı'nın Gazze ofisine yönelik gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz" dedi.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY: GEÇMİŞ OLSUN

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı'yı arayarak, İsrail ordusunun hava saldırısı düzenleyerek AA ofisinin de bulunduğu binayı vurması dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini iletti.

Oktay, İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'nde içinde Anadolu Ajansının ofisinin de bulunduğu binayı hedef almasının ardından Kazancı'yı telefonla aradı.

Olayla ilgili AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı'dan bilgi alan Fuat Oktay, AA ailesi adına Kazancı'ya "geçmiş olsun" dileğinde bulundu.

GENEL MÜDÜR KAZANCI: SALDIRILAR BİZİ YILDIRAMAZ

AA Genel Müdürü Şenol Kazancı: "(İsrail'in AA ofisinin bulunduğu binayı vurması) Bütün dünyanın bilmesini isteriz ki bu saldırılar bizi yıldıramaz."

BAKAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İsrail'in AA ofisinin bulunduğu binayı vurması dolayısıyla geçmiş olsun dileğinde bulundu

BAKAN ÇAVUŞOĞLU'NDAN GEÇMİŞ OLSUN DİLEĞİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı'yı arayarak, İsrail ordusunun düzenlediği hava saldırısında AA ofisinin de bulunduğu binayı vurması dolayısıyla geçmiş olsun dileğinde bulundu.
İsrail ordusunun, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde, Anadolu Ajansı ofisinin de içinde bulunduğu binayı hedef almasının ardından Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Akar da Kazancı'yı telefonla aradı.

AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı'dan olayla ilgili bilgi alan Bakan Çavuşoğlu ile Bakan Akar, AA ailesi adına Kazancı'ya geçmiş olsun dileklerini iletti.

AK PARTİ GENEL BAŞKANVEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ: KABUL EDİLEMEZ

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İsrail işgal ordusunun Gazze'deki Anadolu Ajansının ofisinin bulunduğu binaya yaptığı saldırının kabul edilemez olduğunu bildirdi.

Kurtulmuş, Twitter hesabından yayımladığı mesajında "İsrail işgal ordusunun Gazze'deki Anadolu Ajansının ofisinin bulunduğu binaya yaptığı saldırı kabul edilemez. İsrail'in Gazze'deki insanlık suçlarını dünya kamuoyuyla paylaşan Anadolu Ajansına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum." ifadelerini kullandı.

BAKAN DÖNMEZ KINADI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İsrail ordusunun hava saldırısı düzenleyerek Anadolu Ajansı (AA) ofisinin de bulunduğu binayı vurmasını kınadı.

Dönmez, Twitter hesabından yayımladığı mesajda "İsrail'in sivil halk ve masumları gözetmeksizin yaptığı katliamları tüm dünyaya duyurmaya çalışan Anadolu Ajansına yönelik saldırısını kınıyor, haber alma özgürlüğüne vurulan bu darbe karşısında bütün dünya kamuoyunun tepkisini en güçlü şekilde vermesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail ordusunun hava saldırısı düzenleyerek Anadolu Ajansı (AA) ofisinin de bulunduğu binayı vurmasını kınadı.

Çelik, Twitter hesabından yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

"Ülkemizin sesi olarak kurulan ve bugün dünyanın dört bir yanında kurduğu ağıyla tarafsız ve doğru haberciliğe öncülük eden Anadolu Ajansımıza yönelik İsrail saldırganlığını kınıyoruz. Anadolu Ajansı, insanlığın 21. yüzyıldaki en büyük dramını, Gazze/Batı Şeria'nın her noktasındaki İsrail zulümlerini, Filistin'de ablukaya alınan insanlığın çığlığını tüm dünyaya aktardığı için Netenyahu yönetiminin vahşi saldırganlığına hedef olmuştur.

Netenyahu yönetimi, basın özgürlüğüne de açıkça düşman olduğunu bir kere daha tüm dünyaya göstermiş, bu son provakatif girişimiyle milletimizin hafızasına bir kere daha zalim olarak kazınmıştır."

BAKAN GÜL VE BAKAN VARANK'TAN TEPKİ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı'yı arayarak, İsrail ordusunun düzenlediği hava saldırısıyla Gazze Şeridi'nde AA ofisinin de bulunduğu binayı vurması nedeniyle geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Adalet Bakanı Gül, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank ile AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'nde içinde Anadolu Ajansının ofisinin de bulunduğu binayı hedef almasının ardından AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kazancı'yı telefonla aradı.

Olayla ilgili Şenol Kazancı'dan bilgi alan Gül, Varank ve Kurtulmuş, AA ailesi adına Kazancı'ya "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

İsrail'in Anadolu Ajansına saldırısına sert tepkiler haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA