• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bayraklı’nın borçları tartışma yarattı

Bayraklı’nın borçları tartışma yarattı
Giriş Tarihi: 10.5.2019

Bayraklı Belediyesi'nin Başkan Serdar Sandal yönetiminde gerçekleşen Mayıs ayı meclis toplantısına belediyenin 2018 yılı mali tablosu damga vurdu. Mecliste 2018 yılı Mali Yılı Kesin Hesabının kabülüne ilişkin rapora gelindiği sırada gergin anlar yaşandı.

AK Parti Grubu'nun belediyenin borcunun 250 milyon lira olduğunu savunduğu toplantıda CHP Grubu ise borcun 168 milyon lira olduğunu iddia etti.
Tartışmalara sebep olan mali tablo AK Parti'nin ret oyu vermesine karşın CHP'li üyelerin oylarıyla meclisten geçti.

CHP'nin aktardığı mali tabloya itiraz eden AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Abdullah Aktaş, yıllık 9 milyon lira bankalara faiz ödendiğini savunurken, bankada yaklaşık 2 milyon lirası olan belediyenin borç vermesine ise tepki gösterdi. Aktaş, "Kendisi paraya muhtaç olan belediyemiz başkalarına borç veriyor" dedi.

NİDA ALADAĞ

Bayraklı’nın borçları tartışma yarattı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA