• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

“Büyükşehir’e rağmen hizmet ediyoruz”

Çoğu zaman ’nin yapması gerekenleri bile yaptıklarını belirten Başkan Demir, “Yaptığımız bazı hizmetler Büyükşehir ekipleri tarafından bozuldu” dedi

“Büyükşehir’e rağmen hizmet ediyoruz”
Giriş Tarihi: 13.5.2019

Kavaklıdere, Muğla'nın denize kıyısı olmayan 2 ilçesinden biri, nüfus ve bütçe bakımından da en küçüğü. Mehmet Demir, 31 Mart'ta ikinci defa AK Parti'den belediye başkanı seçildi. Demir, 31 Mart seçimlerinde Muğla'da yüzde 68.33'le en yüksek oyu alarak seçilen belediye başkanı oldu. İlk dönemde verdiği sözlerin tamamına yakınını yerine getirdiğini belirten Demir, "Daha fazlasını da yaptık. Bir tek Kavaklıdere-Denizli Kale yolunu ulaşıma açtıramadık. Zaman zaman Büyükşehir Belediyesi'nin yapması gerekenleri de yaptık. Yaptığımız bazı hizmetler Büyükşehir ekipleri tarafından bozuldu" dedi. CHP'li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ü, "Muğla'yı yönetenler kendilerini halen Muğla (Merkez ilçe Menteşe) Belediye Başkanı sanıyorlar" diyerek eleştirdi. Demir, hem 5 yılda yaptıklarını ve yapamadıklarını hem de bu dönemdeki projelerini Yeni Asır'a anlattı.

VAATLERDEN FAZLASI
Görev yaptığınız ilk 5 yılda verdiğiniz sözleri tutabildiniz mi?
Geçen dönem seçim beyannamemizde yer alan projelerden sadece Kavaklıdere-Kale yolunu açamadık. Bunun dışında vaatlerimizden daha fazlasını yerine getirdik.

Neler yaptınız mesela? Yüzme havuzu, spor salonu, Menteşe beldesine FİFA standartlarına uygun olan futbol sahası yaptık. 15 mahalleye 21 sosyal tesis kazandırdık. Mahallelere halı sahalar yaptık, ücretsiz gençlerin kullanımına sunduk. Kırsalda çocuk oyun parkları yaptık. Kırsalda eksiğimiz yok. Parke taşı döşenmeyen köy-mahalle yolu kalmadı. 4. Etap TOKİ konutlarının tamamlanmasını sağladık"

İlçede eksik olan neler var? İlçe merkezi ve Menteşe hariç, kanalizasyon ve arıtma tesisi yok. Sadece ilçe merkeziyle Menteşe'de var. Bunlar Büyükşehir Belediyesi'nin görevi. Kendisi yapmıyor, bizim yapmamıza da izin vermiyor. Birçok köyde su şebekesi yok. Bazı köylerde bu çalışmayı, Büyükşehir'in görevi olmasına rağmen kendi imkanlarımızla biz yaptık"

YOL ÇALIŞMASI YAPAMIYORUZ
Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin yarım bıraktığı hizmetler var mı?
Var. İlçe merkezinde kanalizasyon çalışması başlattı. İhaleyi alan firma battı. 2 yıldır yeni ihale yapılmıyor. Bu yüzden yol çalışması yapamıyoruz, yani Büyükşehir'in çalışmasının bitmesini bekliyoruz. İlçenin girişindeki Turgut Özal Bulvarı'nın durumu içler acısı. Bulvarı yapmalarını istedik yapmadılar. Biz yapalım diye yazı yazdık, yazıya cevap bile vermediler"

CHP'li Büyükşehir Belediyesi, AK Partili Kavaklıdere'yi ihmal mi etti? Sadece Kavaklıdere'yi değil Muğla'nın tamamını ihmal etti. Biz Muğla'nın nüfus ve bütçe bakımından en küçük ilçesiyiz. Buna rağ İstenseydi her şey yapılırdı. Maalesef Muğla Büyükşehir'i yönetenler halen kendilerini Muğla (Menteşe) Belediye Başkanı sanıyor"

TABELALARI SÖKTÜLER
Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığınızı yıktığı oldu mu?
Oldu. Kavaklıdere kırsalında mahalle içinde dağınık mahalleler var. Buralara itfaiyenin ambulansın ulaşmasında güçlük çekiliyor. Böyle yerlere yol tabelaları yaptırdım, ambulans ve itfaiye zaman kaybetmeden ulaşabilsin diye. Büyükşehir ekipleri, 'Bu bizim görevimiz. Siz yapamazsınız' diyerek tabelaları kesti götürdü. Bu durumu Büyükşehir'in Meclis Toplantısı'nda Başkan Osman Gürün'e anlattım. Ne zaman yaptığımı sordu, 6 ay önce dedim. 'Ambulans ve itfaiye 6 ay öncesine kadar nasıl gidiyorlarsa öyle gitsin' cevabı aldım.

"KAVAKLIDERE'DE 500 ÖĞRENCİ OKUYACAK"
Peki, Başkanlığınızın ikinci dönemindeki projeleriniz neler?
Bilindiği gibi ilçemiz mermer merkezi. Mermer kaynakları bir gün bitecek. Bunu düşünerek farkı sektörleri ilçeye çekmek istiyoruz. Kadınlarımızın ürettiği eşya ve ürünlerin değerinde tüketiciye ulaşması için şirket kurmak ve yeni gelir kaynakları bulmak istiyoruz. Bir de Üniversite'nin ilk sınıfı tamamlandı. Toplamda 5 sınıf olacak, ortalama 500 öğrenci ilçemizde okuyacak. Bu da bir canlılık getirecek.

ADEM ÜLKER

“Büyükşehir’e rağmen hizmet ediyoruz” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA