• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan’dan vekillere talimatı

Başkan Erdoğan, önceki gün AK Partili vekillerle bir araya geldiği iftarda seçimiyle ilgili talimat verdi. Tek bir oyun bile önemli olduğunu söyleyen Erdoğan, “Seçimi kazanacağız. Karşı tarafın mağdur algısını kırmalıyız” mesajı verdi

Başkan’dan vekillere İstanbul talimatı
Giriş Tarihi: 15.5.2019

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün AK Parti milletvekilleri ile iftarda bir araya geldi. Programda milletvekillerini dinleyen Erdoğan, gündeme ve İstanbul seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yeni askerlik düzenlemesinin önümüzdeki hafta Meclis'e geleceğini, seçimden önce yasalaşacağını söyledi.
Programda parti içi tartışmaların bir tarafa bırakılıp İstanbul'a odaklanılması gerektiğinin altını çizerek, "Bir oyun bile ne kadar önemli olduğunu gördük. Tek bir oyun heba olmaması için çalışacağız. İstanbul seçimlerini Binali Bey'le kazanacağız, alacağız buna inanıyorum" diyen Erdoğan'ın sözleri dakikalarca alkışlandı.

BOŞ BIRAKMAYIN

Erdoğan şöyle devam etti:

"Biz gayret edersek, inanırsak ve inançla çalışırsak seçimi alırız. Buna inanıyorum siz de inanın. Kazanmak için önce inanmak lazım. Binali Bey'in 'Çünkü çaldılar' şeklindeki sözü slogan oldu. İlk etapta üç milyon tıklama olmuş. Muhalefet algıyı bu şekilde sosyal medyadan yönetiyor. Bizim de buraları boş bırakmamamız lazım. Örneğin, Beyoğlu'nda tramvayda selamlarken, bir vatandaş belki sevdiğinden belki de tepki gösterdiğinden bilemiyorum artık, 'Her şey güzel olacak' dedi. Ben de 'Daha güzel olacak' dedim. Bu diyalog bayağı yankı buldu. Biz de buna benzer sloganları gündeme getirelim." Ekrem İmamoğlu'nun çok güçlü bir aday olmadığına dikkat çeken Erdoğan, "FETÖ pompalıyor, HDP destekliyor" dedi. Erdoğan, CHP'nin mazbata ile ilgili kara propagandası ve algı oluşturma çabası ile ilgili de, "Mazbatamı elimden aldılar dile mağdur rolü oynuyor ama halka bunu iyi anlatın. Bu YSK'nın kararıdır. Mazbata dediğin nedir zaten. YSK seçimi iptal edilince mazbatada da iptal oldu" şeklinde konuştu.

ZÜBEYDE YALÇIN

Başkan’dan vekillere İstanbul talimatı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA