• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

, 11 bin 500 kişiyi zorla istifa ettirdi! Flaş karar geldi

CHP, 11 bin 500 kişiyi zorla istifa ettirdi! Flaş karar geldi

17.05.2019, 09:49

Hak-İş Başkanı , Hak-İş’e bağlı üç sendikada 11 bin 500 üyenin istifa ettirildiğini belirterek üyeleriyle istifa baskıları ve işten çıkarmalara karşı ’dan ’ya yürüyüş yapacaklarını söyledi.

Hak-İş istifa baskıları ve işten çıkarmalara karşı Bolu'dan Ankara'ya yürüyüş eylemine hazırlanıyor. Sendikal baskı sonucu istifa ettirilen belediye çalışanlarının sayısı her geçen gün artıyor. Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, Hak-İş'e bağlı üç sendikada 11 bin 500 üyenin istifa ettirildiğini belirterek, "Bolu Belediyesi'nde işten çıkarılan 97 kişi var. Belediye başkanıyla işten çıkarılanların işe alınması yönünde görüşme yapıldı" dedi.

"YÜRÜYÜŞ YAPACAĞIZ"

Arslan, şöyle konuştu:

"Aksi halde önümüzdeki günlerde üyelerimizle Bolu'dan Ankara'ya yürüyüş yapacağımızı ifade ettik. Eylemlerimizi arkadaşlarımız işe dönünceye kadar devam ettireceğiz."

"GÜNLÜK OLARAK SENDİKALARIMIZDAN RAKAM ALIYORUZ"

Arslan, seçimlerin ardından sendika üyelerinin sendika değiştirmesine ilişkin bir soru üzerine, "Günlük olarak sendikalarımızdan rakamlar alıyoruz" ifadelerini kullandı.

11 BİN 500 KİŞİ İSTİFA ETTİRİLDİ

Hak-İş Başkanı Arslan, şu bilgileri verdi:

11 bin 500 üyemiz istifa ettirildi. Ağırlıklı olarak İstanbul'da Küçükçekmece ve Esenyurt, Bolu, Bilecik, Manisa Akhisar, İzmir, Menderes, Artvin ve Antalya. Bazı CHP'li belediyelerde sendikal tercihlere müdahale edilmemesi konusunda genelgeler yayımlandı."

CHP, 11 bin 500 kişiyi zorla istifa ettirdi! Flaş karar geldi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN