• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kirli para ilişkisi meclis gündeminde

Kirli para ilişkisi meclis gündeminde
Giriş Tarihi: 18.5.2019

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, FETÖ sanığı Erkan Karaarslan ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu arasındaki bağlantıyı belge ve fotoğraflarla TBMM gündemine taşıdı. FETÖ'nün belediyeler imamı Erkan Karaarslan'a CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nun 2 milyon 100 bin lira, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun da 7 milyon lira para aktardığını ifade eden Erim, "Erkan Karaaslan, CHP'li belediyelerin şirketlerine danışmanlık yapıyordu. Bir CHP'li vekil, İmamoğlu'nun 2 milyon 100 bin lira aktardığı ve Aydın Büyükşehir'den 7 milyon lira götüren FETÖ tutuklusu Erkan Karaaslan'ın avukatlığını yapıyor. Karaaslan'ın buradaki amacı, Çerçioğlu ve 15 belediye çalışanıyla birlikte yargılandığı davada verdiği ifade ile algı oluşturmak. Biz de böylesine hem kel hem fodul denir. Akrabaları, şoförü ve arkadaşlarıyla kurduğu 11 paravan şirket ile ayrıca Çerçioğlu'na danışmanlık adı altında belediyenin kasasını boşaltmaya yönelik birçok uyduruk ihale düzenlemişler. Devam eden davalarının yanı sıra bir tanesi FETÖ ile iltisaklı 80'nin üzerinde soruşturma dosyası bulunuyor" dedi."KUMPAS DİYE BİR ŞEY YOK"

Elindeki fotoğraf ve dava belgelerini tek tek CHP sıralarına gösteren Erim, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kumpas sözüne cevap olarak ise şunları söyledi:

"Özlem Çerçioğlu, Erkan Karaarslan, Muharrem Şanlı. Elimdeki fotoğraf gerçek. Ekrem İmamoğlu sosyal medyadan attığı mesajda 'stratejik birimimiz ile Erkan Karaarslan ile gelecek planlaması konusunda verimli bir toplantı yaptık' diyor. Bu mesajı ben atmadım. Ortada kumpas yok."

'BUNLARIN ELİ VATANDAŞIN CEBİNDE'

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin mayıs ayındaki ASKİ Genel Kurulu'nda AK Parti tarafından verilen suya yüzde 50 indirim önergesinin CHP'li meclis üyeleri tarafından reddedildiğini hatırlatan Erim, "Türkiye'de en pahalı su Aydın'da. Geçtiğimiz gün yaptığımız indirim önergesi CHP'li meclis üyeleri tarafından reddedildi. Bunların eli vatandaşın cebinde" diye konuştu.

HÜSEYİN KILIÇ

Kirli para ilişkisi meclis gündeminde haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN