• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Piriştina’nın evinde Tugay kalacak

Piriştina’nın evinde Tugay kalacak
Giriş Tarihi: 18.5.2019

İzmir Karşıyaka Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Cemil Tugay, İzmir'in efsane Büyükşehir Belediye eski Başkanı Ahmet Piriştina'nın vefat ettiği Şemikler'deki başkanlık lojmanına talip oldu. Burayı başkanlık konukevi olarak kullanmayı planlayan Tugay, talebini Büyükşehir Belediyesi'ne iletti. 5 yıllığına bedelsiz tahsisi istenen lojman için dün akşamki Meclis toplantısında karar verildi. Alınan karar doğrultusunda tahsis AK Parti'nin ret oylarına karşılık kabul edildi. AK Partili Meclis üyesi Hüsnü Boztepe, "Ahmet Piriştina'nın vefat ettiği konut. Piriştina'ya saygısızlık yapılıyor. Daha önce ne Aziz Bey ne Cevat Durak ne de Hüseyin Mutlu Akpınar bu tahsisi gündeme getirmedi. Bu evin anı evi ya da müze olarak kullanılmasını talep ediyoruz" dedi.

Piriştina’nın evinde Tugay kalacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN