• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İşçinin tazminatı bile borçlanmaya kaldı

İşçinin tazminatı bile borçlanmaya kaldı
Giriş Tarihi: 4.6.2019

Türkiye'nin en borçlu belediyeleri arasında ilk sıralarda yer alan CHP'li Didim Belediyesi, emekli olan 3 memurun 375 bin lira olan kıdem tazminatının ödenmesi için İller Bankası'ndan kredi çekecek.
Olağanüstü toplanan Didim Belediye Meclisi'nde Başkan Deniz Atabay'a bu nedenle borçlanma yetkisi verildi.
Borç skandallarıyla 31 Mart yerel seçimleri öncesinde gündemden düşmeyen Didim Belediyesi, borçlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Belediye Başkanı Deniz Atabay'a yerel seçimlerin ardından geçtiğimiz Nisan ayında yapılan ilk meclis toplantısında 8 milyon lira borçlanma yetkisi verilmişti. Kendisine ait iki otelin su borcunu sildiren, yakınlarına milyonluk kıyaklar yaptığı ileri sürülen Atabay'ın belediye binasının icradan satılmasına giden süreçte yaptıkları henüz unutulmadan 8 milyon lira borçlanma yetkisini alması tepki çekmişti.

İKRAMİYELER İÇİN KREDİ

Ancak tepkilere aldırış etmeyen Atabay, yeniden borçlanma yetkisi istemek için Didim Belediyesi'ni olağanüstü topladı. Atabay, meclis üyelerine yaptığı bilgilendirmede belediyeden emekli edilen 3 memurun 375 bin 865 lira 74 kuruş olan kıdem tazminatlarının bütçeye yük olmaması için İller Bankası'ndan faizi hariç kredi çekilerek ödeneceğini söyledi. Atabay, yapılan oylamanın ardından meclis üyelerinin onayı ile borçlanma yetkisini aldı.

HÜSEYİN KILIÇ

İşçinin tazminatı bile borçlanmaya kaldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN