• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan 'dan önemli açıklamalar

Başkan , Rum yönetiminin ABD'li şirket ile 'deki sondaj çalışmaları için yaptığı 9 milyar dolarlık anlaşmaya ilişkin, "Kıbrıslı kardeşlerimizin haklarını korumaya kararlıyız." dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan önemli açıklamalar

07.06.2019, 14:19 Güncelleme Tarihi: 07.06.2019,14:29

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gündeme dair açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan "Kıbrıs Rum Kesimi yönetiminin ABD'li şirket ile 9 milyar dolarlık bir sondaj anlaşması yaptığı söyleniyor. Ne düşünüyorsunuz? sorusu üzerine "Kıbrıslı kardeşlerimizin haklarını korumaya kararlıyız." dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan 23 Haziran açıklaması

Başkan Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarından satır başları:

"GERİ DÖNÜŞLER ÇOK ÖNEMLİ"
"İstanbul dışına çıkan vatandaşlarımızın bu seçim için geri dönüşleri çok önemli. Zira bu demokratik görevlerini İstanbullu hemşehrilerimin hakkıyla yerine getirmeleri önem arz ediyor. Milletvekilleri arkadaşlarımız İstanbul dışında yoğun bir şekilde çalışıyor. İllerden vatandaşlarımızı İstanbul'a döndürme konusunda çalışıyorlar. İstanbul'da sandıklarda seçmenimiz görevini yerine getirecektir. Sandığa gitmeyen seçmeni sıfıra yakın konuma getirmek çok önemli.

"KİMSEYE HAKLARIMIZI YEDİRTMEYİZ"
Münhasır ekonomki bölgelerde KKTC'li kardeşlerimizin soydaşlarımızın haklarını sonuna kadar koruyacağız. Onun için şu anda yeni aldığımız sondaj gemileri olsun, bunlar bölgeye intikal ediyorlar. Korunmaları kontasında silahlı kuvvetlerimizin ilgili fırkateynleri olsun hepsi bölgedeler. Bölgenin çıkacak olan tüm neması, petrol veya başka olabilir. Bunlardan hepsinde Güney Kıbrıs'ın nasıl hakları varsa soydaşlarımızın da hakları var. Bu hakları ilgisi alakası olmayanlara yedirmeyiz.

AF KONUSU
Adalet Bakanlığımız bu çalışmaları yürütüyor, netleştiği zaman kamuoyuyla paylaşacağız"

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan önemli açıklamalar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA