• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

?

Nerede oy kullanacağım? YSK seçmen sorgulama

09.06.2019, 13:29

için az bir zaman kaldı. İstanbul’da yaşayan vatandaşlar 23 Haziran günü sandığa giderek oy kullanacak. Vatandaşlık görevini yapmak isteyenler ? Sorusunun yanıtını arıyor. sayfalarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

23 Haziran İstanbul seçimleri için çok az kaldı ve vatandaşlar heyecanlı bekleyişe başladı. 23 Haziran Pazar günü gerçekleşecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi'nde binlerce kişi oy kullanacak. Hangi okulda ve sınıfta oy vereceğini merak eden vatandaşlar seçmen sorgulama işlemini yapmaya devam ediyor.

YSK SEÇMEN SORGULAMA EKRANI

Seçmenlerin öncelikle "https://secmen-ist.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgi-istanbul.jsp" adresine giriş yapmaları gerekmektedir. Daha sonra açlan ekranda gerek eski tip nüfus cüzdanı gerekse yeni kimlik kartı ile sorgulama işlemleri gerçekleştirilebiliyor. İlgili bilgilerle "sorgula" butonuna tıklanıldıktan sonra hangi okulda ve sandıkta oy kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.E-DEVLET ÜZERİNDEN SEÇMEN SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

e-Devlet Kapısı aracılığıyla seçmen sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde;
e-Devlet kapısına https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ aracılığıyla giriş yapın.
Açılan sayfada T.C. Kimlik No ve e-Devlet Şifresi bilgilerinizi girin.
Daha sonra arama satırına "Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama" yazın ve ilk sayfaya tıklayın.
Karşınıza gelen ekranda yurt içi seçmen kütüğü bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca seçim dönemlerinde oy kullanacağınız yer bilgileri Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklandığında bu sayfada görüntülenir.

Nerede oy kullanacağım? YSK seçmen sorgulama haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN