• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

mağduru işçiler yolunda

CHP mağduru işçiler Ankara yolunda
Giriş Tarihi: 11.6.2019

31 Mart mahalli idare seçimleri sonrası AK Parti'den CHP'ye geçen belediyelerde çalışanlara yönelik sendika baskısı ve işten çıkarmaları protesto etmek amacıyla Hak-İş Konfederasyonu tarafından organize edilen hak arama ve emek yürüyüşü bugün başlıyor. Bolu Belediyesi önünden başlayacak yürüyüş, 22 Haziran'da Ankara'daki CHP Genel Merkezi'nin önünde sona erecek.
196 kilometrelik yürüyüşün 10 gün sürmesi planlanıyor.
Yürüyüşe Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, konfederasyona bağlı sendika başkanları, işten çıkartılan 97 işçi ve ailelerinin yanı sıra diğer belediyelerde iş akdi feshedilen binlerce işçinin katılım göstermesi bekleniyor.

BETÜL USTA

CHP mağduru işçiler Ankara yolunda haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN