• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’li Dalgıç’ın tahsis kıyağına iptal

CHP’li Dalgıç’ın tahsis kıyağına iptal
Giriş Tarihi: 12.6.2019

Çeşme Belediyesi'nin dar gelirli vatandaşlar için Reisdere Mahallesi'nde 200 dönümlük alan içerisinde 2018 yılında startını verdiği '412 konut' projesinde flaş bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz Mart ayında belediyeye ait sosyal konut alanının, S.S. Çeşme Rüzgarlı Kent Konut Yapı Kooperatifi'ne devredilmesiyle ilgili dönemin belediye başkanı Muhittin Dalgıç'a yetki verilmesine ilişkin meclis kararı, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran başkanlığında gerçekleşen Haziran ayı meclis oturumunda iptal edildi.

Alanın kooperatife devredilmesine ilişkin kararın iptal gerekçesi olarak yapılan açıklamada, tahsisle ilgili hukuksuzluk ve kanuna aykırı durumlara dikkat çekildi. Tahsisin iptal edildiği kooperatife önce üye olan eski başkan Muhittin Dalgıç'ın 31 Mart yerel seçimlerinden sonra kooperatife başkan olduğu öğrenildi.

Alınan kararla ilgili yaptığı açıklamada projeden vazgeçmediklerini söyleyen Belediye Başkanı Ekrem Oran, "Biz sadece hukuksuz yapılan bir tahsisi kaldırdık. Bir an evvel burasıyla ilgili çalışmaya başlayacağız. Evi olmayan hemşerilerimizi ev sahibi yapmak için kısa sürede sonuca gideceğiz" dedi.

CHP’li Dalgıç’ın tahsis kıyağına iptal haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN