• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Karataş’tan ’ye AİHM resti

Karataş’tan CHP’ye AİHM resti
Giriş Tarihi: 12.6.2019

CHP İl eski Başkanı Kemal Karataş hakkında, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in Varyant'ta belediyeye ait başkanlık konutuna taşınmasının ardından eleştirilerde bulunması üzerine CHP İzmir yönetimince disiplin soruşturması başlatıldı. Dün Disiplin Komisyonu'na ifade verdikten sonra gazetecilere açıklama yapan Karataş, "İl yönetimi, belediye başkanını kamuoyu önünde eleştiriyor diye beni disipline sevk etmenin komisyonunu kurmuş. Bir şikayet yokken doğrudan il başkanı resen hakkımda şikayette bulunmuş. Soyer'in Şato'da oturmasını eleştirdiğim için soruşturma açılmış.
Beklerdim ki il başkanının altına çekilen belediyenin aracı da sorulsun" dedi.

'PİŞMAN DEĞİLİM'

Karataş, "Sosyal demokrat bir belediye başkanının, 'Şato' diye anılan, halktan uzak bir yeri konut olarak tercih etmesini uygun bulmadığımdan uyarı yazdım. İleride CHP'nin başına başka işler açılmasın, diye. Pişman değilim. Ben CHP'liyim, bunlar olur yaşanır; ama haklarımı da korurum.
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar giderim" dedi. Karataş'ın dosyası, İl Yönetim Kurulu'na gönderilecek. Karataş'ın İl Disiplin Kurulu'na gönderilip, gönderilmeyeceğine ise yönetim karar verecek.

Karataş’tan CHP’ye AİHM resti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN