• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de kritik toplantı

Külliye’de kritik toplantı
Giriş Tarihi: 12.6.2019

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yarın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabine toplantısına başkanlık edecek. Erdoğan'ın 15 Haziran'da Tacikistan'daki CICa Liderler Zirvesi ve 28-29 Haziran'daki G-20 Liderler Zirvesi öncesinde yapacağı Kabine toplantısının yoğun bir gündemi olacak. Toplantıda Rusya'dan alınması planlanan S-400 hava savunma sistemi konusu, F-35 programı kapsamında yaşanan gelişmeler, başta İdlib olmak üzere Suriye'deki son durum, İstanbul seçimleri ve ekonomideki gelişmeler ele alınacak. ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan'ın, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a gönderdiği mektup da kabinenin gündeminde yer alacak. Toplantının diğer önemli gündem maddesi ise Kuzey Irak'ta devam eden Pençe Harekatı'nda gelinen son durum olacak.
Toplantıda 23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçimlerin konusunda yapılan çalışmalar hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kabineyi bilgilendirmesi planlanıyor.

HASAN AY

Külliye’de kritik toplantı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN