• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Zeytinlik yangını apartmanı küle çevirdi

Zeytinlik yangını apartmanı küle çevirdi
Giriş Tarihi: 14.6.2019

Balçova’da otoyol kenarındaki zeytinlik alanda başlayan yangının alevleri, yakındaki üç katlı apartmanla tek katlı evin tamamen yanmasına sebep oldu. Havadan da müdahale edilen güçlükle kontrol altına alındı

İzmir'in Balçova ilçesinde İzmirÇeşme Otoyolu'nun kenarındaki zeytinlik alanda çıkan yangında alevler, Eğitim Mahallesi Mevlana Sokak'ta 3 katlı bir apatman ile tek katlı bir evi küle çevirdi.
Aynı bölgedeki 5 apatman boşaltılırken, olayda can kaybı yaşanmaması sevindirdi. Dumandan etkilenen bir kişinin, müdahalenin ardından genel durumunun iyi olduğu bildirildi.

HAVADAN MÜDAHALE

Otoyol kenarındaki zeytinlik alanda başlayan ve rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangına havadan ve karadan müdahale edildi. İhbar üzerine bölgeye bir helikopter ve 6 arazözün yanı sıra çok sayıda orman işçisi sevk edildi. Ormanın yanı sıra alevlerin sıçradığı evlere de müdahale eden ekipler, yangını güçlükle kontrol altına aldı. Ancak tüm çabalara karşın alevlerin sıçradığı 3 katlı apartman ve yanındaki tek katlı ev tamamen yandı. Yangının çıkış nedeni henüz öğrenilemedi.

MERT ALPDÜNDAR

Zeytinlik yangını apartmanı küle çevirdi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN