• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

200 milyonluk borçlanma Meclis’e takıldı

200 milyonluk borçlanma Meclis’e takıldı
Giriş Tarihi: 16.6.2019

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Haziran ayı meclis toplantısının üçüncü oturumundan kritik kararlar çıktı. Belediye yönetiminin meclisten 200 milyon TL'ye kadar borçlanma yetkisi istemesi tartışmalara neden oldu. AK Parti Grup Başkan Vekili Özgür Hızal, "Ne yönde hangi oranda yatırıma, kamulaştırma yapılacağını bilmiyoruz. Oldubittiye getirilerek komisyona sunulmasını kabul etmiyoruz" dedi. Bu durum üzerine Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan meclise gelen önerge geri gönderildi. Ayrıca, özel bir üniversiteye 3 yıllığına tahsis edilen Kültürpark'taki İZFAŞ Binası'nın tahsis iptali de kesinleşti.
Binanın Büyükşehir Belediyesi yönetimi tarafından idari birimlerce kullanılacağı belirtildi.

MERT ALPDÜNDAR

200 milyonluk borçlanma Meclis’e takıldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA