• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

sonuçları! yenileme seçimlerinde Küçükçekmece ilçesini kim kazandı?

Sabahın erken saatlerinde oy vermeye başlayan vatandaşlar sonuçlarının nasıl olacağını merak ediyordu. seçim sonuçları belli oldu. yenileme seçiminde Küçükçekmece ilçesinde hangi parti önde? İstanbul Küçükçekmece ilçesi için seçim sonuçlarına göre İstanbul Belediye Başkanı kim oldu? İşte 23 Haziran 2019 Küçükçekmece seçim sonuçları...

23 Haziran Küçükçekmece seçim sonuçları! İstanbul yenileme seçimlerinde Küçükçekmece ilçesini kim kazandı?

23.06.2019, 15:55 Güncelleme Tarihi: 23.06.2019,19:58

İstanbullu milyonlarca vatandaş 2019 İstanbul belediye başkanlığı yenileme seçimlerinde oy kullanmak için sandık başına gitti. 23 Haziran Küçükçekmece ilçesi seçimleri tamamlandı ve oylar sayılmaya başlandı. İstanbul seçimlerinde Küçükçekmece ilçesinde en çok oyu alan hangi parti oldu?​ İşte 23 Haziran 2019 Küçükçekmece seçim sonuçları...​​

İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE SEÇİM SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

23 Haziran 2019 Küçükçekmece seçim sonuçlarında Binali Yıldırım mı yoksa Ekrem İmamoğlu mu önde? Sonuçlar yeniasir.com.tr sitesi üzerinden takip edilebilecek.

SEÇİM SONUÇLARINI CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

SANDIKLAR NE ZAMAN KAPANIYOR?

YSK (Yüksek Seçim Kurulu) tarafından duyurulan oy kullanma takvimi doğrultusunda, 23 Haziran Pazar tarihinde gerçekleştirilecek oy verme işlemi sabah saat 08:00'da başlarken, akşam saat 17:00'da bitecek.

OYLAR HANGİ DURUMDA GEÇERSİZ OLUR?

-Sandık kurulunca verilen biçim ve renkte olmayan, arkasında sandık kurulu mührü ve Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Seçim Kurulu filigranı bulunmayan oy pusulaları.

-Hiçbir yerine "evet" ya da "tercih" mührü basılmamış oy pusulaları.

Siyasi partilere veya bağımsız adaylara ayrılan alanlardan birden fazlasına mühür basılmış oy pusulaları.

-Birden fazla siyasi partiye veya bağımsız adaya ayrılan alana taşmış "tercih" veya "evet" mührü basılan oy pusulaları.

-Sandığın ait olduğu seçim çevresinden başka bir seçim çevresi için düzenlenmiş oy pusulaları.

-Bütünlüğü bozulacak şekilde yırtılmış veya koparılmış oy pusulaları.

-"Tercih" veya "evet" mührü dışında herhangi bir özel işaret, herhangi bir isim, imza kaşesi, mühür veya parmak izi basılmış oy pusulaları.

-Siyasi partilere veya bağımsız adaylara ait bölümleri belirgin bir şekilde ve özel olarak karalanmış, çizilmiş veya işaretlenmiş oy pusulaları.

-Pusulada yer alan matbu yazıların ve şekillerin dışında yazılar, harfler, sayılar yazılmış veya şekiller çizilmiş birleşik oy pusulaları.

23 Haziran Küçükçekmece seçim sonuçları! İstanbul yenileme seçimlerinde Küçükçekmece ilçesini kim kazandı? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA