• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Büyükşehir’e karşı 3. zafer

Büyükşehir’e karşı 3. zafer
Giriş Tarihi: 8.7.2019

, ’nin Dikili’ye sürülmesi ve mobbing uygulanması ile ilgili açtığı iki davanın ardından yol harcırahı için açtığı üçüncü davayı da kazandı

İzmir'in Konak ilçesindeki Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nda görev yaparken 2014 yılında geçici görevlendirme bahanesi ile Dikili ilçesine sürülen itfaiye eri Ahmet Yavaş, yol harcırahı için açtığı 3. davayı da kazandı. İzmir 2. İdare Mahkemesi, Büyükşehir Belediyesi'nin davacı Yavaş'a hak ettiği harcırah ve geçici yolluk tutarını başvuru tarihinden itibaren yasal faizleri ile birlikte ödemesini hükmetti.

15 BİN LİRA ALACAK

Mahkeme Yavaş'a hak ettiği yaklaşık 15 bin liralık harcırah ve geçici yolluk tutarını ödenmesi gerektiğine karar verdi. Konak'taki İzmir İtfaiye Daire Başkanlığı İtfaiye Yangın ve Acil Müdahale Şube Müdürlüğü'nde görev yapan Ahmet Yavaş, önce Gaziemir Yangın Grubu'nda, 2014 yılında da yangın söndürme işinde çalışmaya elverişli olmadığına dair verilen hastane raporuna rağmen Karşıyaka, Çandarlı, Menemen ve Seyrek yangın söndürme postalarında görevlendirildi. Yavaş, CHP'li eski Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu döneminde, yönetimle yaşadığı sorun nedeni ile çalıştığı kurumda psikolojik baskı yapanlara karşı açtığı mobbing davasının yanı sıra memuriyet mahalli dışında görevlendirilmesi nedeni ile açtığı iki ayrı davayı da kazandı.

İzmir 2. İdare Mahkemesi'ne başvuran Yavaş, Konak'taki asıl görev yerinden geçici görevlendirme adı altında sürüldüğünü belirtti. Yavaş, Dikili'nin Çandarlı Mahallesi'ndeki görev yeri için harcırah alması gerekirken yıllardır cebinden ödediği para ile gidip geldiğini aktardı. Yavaş, Büyükşehir Belediyesi aleyhine harcırah ile ilgili açtığı üçüncü davayı da kazandı.

METİN BURMALI

Büyükşehir’e karşı 3. zafer haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN