• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başkan , HAK - İŞ 14. 'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında "'nin açıklamalarından sonra işçilerin kapıya konulmasını kınıyorum. Sabah başka akşam başka konuşup iş yapanları da milletime şikayet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

10.07.2019, 14:42 Güncelleme Tarihi: 10.07.2019,15:40

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Ankara'daki HAK-İş 14. Olağan Genel Kurulu'na katılan Başkan Erdoğan, "Bolu Belediyesi'nde işçilerin kapıya konmasını kınıyorum" dedi.

ERDOĞAN İŞÇİLERİ KOVAN BELEDİYELERİ HEDEF ALDI

CHP Belediyeleri'nin işçileri sebepsiz yerine işten çıkartmasına değinen Erdoğan, çarpıcı ifadelerde bulundu.

Başkan Erdoğan, "Bolu Belediyesi'nin açıklamalarından sonra işçilerin kapıya konulmasını kınıyorum. Sabah başka akşam başka konuşup iş yapanları da milletime şikayet ediyorum. Bir kapı kapanır bir kapı açılır. Hukuk yoluyla haklarımızı savunacağız. HAK-İŞ bu işin peşindedir biz de destekçiniz olacağız" şeklinde konuştu.

"HEDEF 2,5 MİLYON İSTİHDAM"

"Dövizdeki dalgalanma borçlanma oranımız bir parça yukarı çıkmış olabilir. Avrupa ve dünya ortalamasına baktığımızda çok iyi durumda. Göreve geldiğimizdeki IMF'ye olan borç 23 milyar dolardı, 2013'te bitirdik. Bize IMF'yi önerenler var. Bizim artık onlarla işimiz yok. Hem kendi içimizdeki reformları hızlandırarak hem de dış şoklara karşı güçlü hale gelerek daha sağlam duracağız."

İşsizlik oranında düze çıkacağımız bir dönemdeyiz. 2,5 milyon kişiyi istihdam ederek işsizlik oranını önümüzdeki dönemde tek haneli rakama düşüreceğiz"

MERKEZ BANKASI'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ

Merkez Bankası'ndaki değişiklik sebebi ile birilerinin yaklaşım tarzını kabul etmemiz mümkün değil. Faiz politikamızın nasıl şekillendiğini en kısa sürede göreceksiniz. Talimatlara uymayan arkadaşımızın değişmesi gerekti. Tıkanıklığın bedelini tüm ülke, hep birlikte ödüyoruz Bundan sonra Merkez Bankası ekonomi programımıza çok daha güçlü destek verecektir.

"YENİ HÜKÜMET SİSTEMİNİ BALTALAMA PEŞİNDE OLANLARA FIRSAT VERMEYECEĞİZ"

Yeni yönetim sisteminde başkan müdahale hakkını almıştır. Sadece siyasi düşüncesinden dolayı insanların çocuğunun nafakasından mahrum etmek partizanlığın en aşağılık halidir. Yönetim değişikliğinin büyüklüğü düşünüldüğünde sorunların tamamının çözülebilir olması sevindiricidir. Baltalama peşinde olanlara fırsat vermeyeceğiz.

Valiler CHP'nin il başkanlarından oluşuyordu. Bunu genç kuşaklar bilmiyor. Bunların yaşadığı ülkemizde milli irade dersi vermeye kalkıyorlar.

Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA