• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’nda büyük buluşma

Atatürk Havalimanı’nda büyük buluşma
Giriş Tarihi: 14.7.2019

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı netleşti. Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü yıldönümünde Ankara ve İstanbul'da bir dizi etkinliğe katılacak. İlk olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi karşısındaki Şehitler Abidesi'ndeki törende yer alacak olan Erdoğan, buradan Millet Camisi'de giderek şehitler için okunan hatimlerin duasına iştirak edecek. Daha sonra TBMM'deki özel oturumu izleyecek olan Erdoğan, yeniden yapılan Ankara Emniyet Müdürlüğü'nü de hizmete açacak. Erdoğan'ın 15 Temmuz'da İstanbul'daki ilk adresi ise, darbe girişimi gecesi geldiği ve 15 Temmuz gecesi yaşanan direnişi yönettiği yer alan Atatürk Havalimanı olacak.

DİRENİŞİ YÖNETTİĞİ YER

Atatürk Havalimanı'nda düzenlenecek dev buluşmaya şehit yakınları ve gazilerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katılacak. Erdoğan, daha sonra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne geçerek buradaki Hafıza 15 Temmuz Müzesi'nin açılışını yapacak. TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ise, 15 Temmuz günü ilk olarak Karşıyaka Mezarlığı'ndaki 15 Temmuz Demokrasi Şehitliği'ni ziyaret edecek.

ÇOK SAYIDA TÖREN

Şentop, daha sonra, darbecilerin bombaladığı Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Başkanlığı'nı ve TÜRKSAT'ı ziyaret edecek. Ayrıca, darbecilerin hedefi olan TBMM'de de bir anma töreni yapılacak. Meclis'teki özel oturumu Erdoğan ile birlikte çok sayıda devlet başkanı ve temsilcisi de takip edecek.

Atatürk Havalimanı’nda büyük buluşma haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN