• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Girilmez deniyordu’

‘Girilmez deniyordu’
Giriş Tarihi: 14.7.2019

TSK'nın gerçekleştirdiği operasyonlarla büyük darbe alan PKK'yı, Pençe-2 harekatının başlaması ile beraber büyük bir korku da sardı. Uzmanlar, TSK'nın yeni operasyonunu değerlendirdi. Hakurk, Kandil, Avaşin-Basyan gibi bölgelerin yakın zamana kadar adeta örgüt tarafından tabulaştırılarak 'girilmez-erişilmez' noktalar olarak bilindiğini kaydeden Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, "Şimdi büyük bir kaçış ve dağılma süreci söz konusu. Mehmetçik, örgütün orada burada unuttuğu çapulcuları etkisiz hale getirerek mükemmel bir operasyon yürütülüyor. Bütün bu operasyonların nihai hedefi alan hakimiyetini sağlamak ve sonunda Kandil'e gidecek bir operasyonu yapmak" dedi.

İstinye Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşin ise, bu operasyonun ve S-400'lerin gelmesinin Türkiye'nin terörle mücadelede ikinci aşamaya geçtiğini gösterdiğini belirtti. Caşin, "Üst düzey listede arananlar imha edildi. Bu harakatın maksadı; TSK'nın ileri gözlem noktası. Bundan sonraki hedef Kandil" diye konuştu. Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar da, "Hakurk'ta harekatın ikinci safhasını göreceğiz. TSK kontrolü genişletti. PKK şu ana kadar bir eylem bile icra edemedi" yorumunu yaptı.

‘Girilmez deniyordu’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN