• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'da yer gök kırmızı beyaz olacak

15 Temmuz'da yer gök kırmızı beyaz olacak

15.07.2019, 09:32 Güncelleme Tarihi: 15.07.2019,09:33

ihanet gecesinin 3. yıl dönümünde Egeliler, genç yaşlı demeden meydanları dolduracak. Vatandaşlar, dünyaya bir kez daha demokrasinin önemini gösterecek.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016 gecesi kalkıştığı darbe girişimi Türk milletinin sağ duyusu ve vatanına bağlılığı sayesinde engellendi. Kimi canını düşünmeden kendisini tankın önüne siper etti, kimi FETÖ'cü hainlerin kurşunlarının üzerine yürüdü. Bugün büyük destanın 3. yıl dönümü. Tüm yurtta olduğu gibi Ege Bölgesi de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü alanlarda bir kez daha demokrasi dersi verecek. Vatanı için canını veren vatandaşlar ve gaziler anılacak. İzmir'deki etkinliklerin ilki Valiklik tarafından organize edilen "Demokrasi Yürüyüşü" olacak. Bugün saat 19.00'da Basmane Meydanı'ndan başlayacak olan yürüyüş, Konak Meydanı'nda son bulacak. Ardından saat 20.00'dan itibaren Tarihi Saat Kulesi'nin önünde 15 Temmuz 2016 gecesi olduğu gibi vatandaşlar, demokrasi nöbeti tutacak. Saatler gece yarına geldiğinde ise ihanet gecesinde olduğu gibi yine camilerden selalar okunacak.

EKRAN KURULACAK
Denizli'de ise 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı etkinliklerle yad edilecek. FETÖ'nün gerçekleştirdiği darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren kahramanca duruşu ile büyük takdir toplayan Denizli tarihi gecenin yıldönümünde de yine ayakta olacak. Etkinliklerin adresi 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı olacak. Saat 20.00'da başlayacak etkinliklerde Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı tarafından Türk Tasavvuf Musikisi Konseri, mehteran gösterisi ve kahramanlık türküleri okunacak. Kuran-ı Kerim tilavetinin yapılacağı program kapsamında 15 Temmuz 2016'da olduğu gibi saatler 00:13'ü gösterdiğinde camilerden selalar okunacak. Hain darbe girişimini anlatan kesit ve görüntüler de dev ekrandan yayımlanacak. Tüm vatandaşları bu akşam bayraklarını alarak alanlara davet eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Tüm Türkiye'de olduğu gibi 15 Temmuz 2016'da Denizlimiz de bu hainliğe karşı dimdik ayakta durdu, unutulmaz bir destana imza attı. O karanlık gecede vatan için gözünü kırpamadan şehit ve gazi olan kardeşlerimizi bir kez daha anacağız" dedi. İzmir ve Denizli'nin yanı sıra Balıkesir ve Manisa'da da sabaha kadar demokrasi nöbetleri tutulacak. Milyonlar geceyi sabaha kadar ayakta gecçirecek.

EGELİ SABAH

15 Temmuz'da yer gök kırmızı beyaz olacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN