• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

demokrasi nöbetine koştu

İzmir demokrasi nöbetine koştu
Giriş Tarihi: 16.7.2019

’de ’nda düzenlenen Demokrasi ve Mili Birlik Günü etkinliğine binlerce insan, Türk bayraklarını alarak akın etti

İzmir, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıl dönümünde tek yürek oldu. Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde binlerce vatandaş, Konak Meydanı'na Türk bayrakları ile akın etti. Anma programında; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordu Komutanı Abdullah Recep, İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ile Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak sahneye çıkarak vatandaşlara selam verdi. 15 Temmuz programına; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Saygılı da katıldı.

'BİZE UYKU HARAMDIR'

Bakan Pakdemirli, "15 Temmuz 2016, demokrasi tarihimizin kara lekesidir ve aynı zamanda 15 Temmuz 2016, milletimizin demokrasiye şanlı imzasıdır. 'Yâri güzel olanın gözünü uyku tutmaz' derler. Bizim yârimiz Türkiye olunca, bize uyku da haram, durup dinlenmek de" diye konuştu. İzmir Valisi Erol Ayyıldız ise şunları söyledi: Ezanlarımızı susturmamak, bayrağımızı indirmemek, vatanımızı korumak, devletimize sahip çıkmak için daha kararlı hareket edeceğiz.

ERCAN AKGÜN/ MERT ALPDÜNDAR

İzmir demokrasi nöbetine koştu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN