• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

örgütünün şifreleri çözüldü

Adnan Oktar örgütünün şifreleri çözüldü

25.7.2019

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü'ne yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede örgütün teknik takibe takılmamak için şifreli görüştüğü belirtildi. Örgüt içerisindeki görüşmelerde erkeklerin Oktar'a "Abi" kadınların ise "Adnan" diye hitap ettiği ancak telefonda teknik takibe takılmamak amacıyla Oktar için "Dayı", "Amca" gibi kelimeler kullandıkları belirtildi.

'GELİRKEN POĞAÇA GETİR'

Oktar'ın olduğu her yerde nöbet tutulduğu anlatılan iddianamede, örgüt üyelerinin telefon dinlemelerine takılmamak için kendi aralarında şifreli olarak görüştükleri, müşteki ifadelerinde de yer alan 'Dayım' olarak kodlanan kelimenin 'Adnan Oktar', 'Maç' olarak kodlanan kelimenin ise 'Nöbet' olduğu belirtildi. Şifreli konuşmalara ilişkin etkin pişmanlıktan yararlanan bazı şüpheliler ile müştekilerin ifadeleri iddianamede yer aldı. Etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyen şüpheli A. P.: Örgütün mali imamı olan Alev Babuna'dan para isteneceği zaman ya ikinci telefonu ya da yanındaki Nurşah Aksoy aranır, "Gelirken 10 poğaça getir" denilirdi.

Adnan Oktar örgütünün şifreleri çözüldü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.