• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'li hem kendini hem de ailesini atadı

’li belediyelerin torpil skandalı her geçen gün büyüyor. CHP'li Başkanı ’un 4. sınıf öğrencisi oğlu Efe Uygur'u 7 bin lira maaşla genel müdür yardımcısı olarak atamasının ardından CHP’li belediyelerdeki akraba kadrolarına tepkiler büyüyor. Son olarak Başkanı ’ın iki kardeşi ve iki kuzenine belediyede üst düzey görev verdiği ortaya çıktı. Lütfü Savaş hızını alamadı ve kendisini belediyenin iştiraklerinden biri olan şirketine yönetim kurulu başkanlığına atadı.

CHP'li Lütfü Savaş hem kendini hem de ailesini atadı

30.07.2019, 15:02 Güncelleme Tarihi: 30.07.2019,16:56

31 Mart yerel seçimleri öncesinde hiçbir işçinin ekmeğiyle oynanmayacağı yönünde namus sözü veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun vaatleri havada kaldı. CHP'li başkanlar koltuğa oturur oturmaz ilk iş olarak kendi görüşünden olmayan çalışanların ekmeğiyle oynadı. Liyakat ve işi ehline verme söylemleri üzerinden propaganda yapan CHP'li belediyelerde yapılan torpil bu kadar da olmaz dedirtti.

KARDEŞİ VE KUZENİNE ÜST DÜZEY GÖREV
Torpilcilikte çığır açan CHP'li Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, oğlunu genel müdür yardımcısı olarak ataması tepkilere neden olmuştu. CHP'li belediyelerdeki torpil skandalı bununla da sınırlı değil. Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş da iki kardeşi ve iki kuzenine belediyede üst düzey görev verdiği ortaya çıktı.

CHP'li başkanlar belediyeleri akraba şirketine çevirdi

BAŞKAN KENDİSİYLE BİRLİKTE AİLE BOYU ATAMA YAPTI
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın kendisini belediyenin iştiraklerinden biri olan HATSU şirketine yönetim kurulu başkanlığına atadığı ortaya çıktı.

Savaş'ın kardeşi, Metin Savaş da HATSU'nun özel kalem müdürü yapıldı. Lütfü Savaş'ın diğer kardeşi Mehmet Savaş ise belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü'nde saha şefi oldu.

CHP'Lİ SAVAŞ SKANDALLARLA DOLU

Hatay'ın CHP'li Başkanı Lütfü Savaş'ın daha önce de skandallar uygulamaları ve açıklamalarıyla gündeme gelmişti. 15 Temmuz darbe girişiminden tam 3 gün sonra darbeciler için 'saygı duruşu' isteyen Savaş, darbecilerden şehit olarak bahsetmişti.

CHP'li Lütfü Savaş, 31 Mart yerel seçimleçri öncesinde vatandaşları tehdit edip skandal sözler sarf etmişti. Savaş, "Oy yoksa, hizmet de yok" demişti. Vatandaşlar CHP'li Savaş'ın kameralara yansımayan skandal sözlerini de deşifre etmişti. Bir vatandaş CHP'li başkanı "Ben bu yolu yapmazsam şerefsizim, siz de bize oy vermezseniz şerefsizsiniz" söylediği ifade etmişti.

CHP'li Başkan İsmail Uygur'dan 1. derece torpil! Yüzlerce işçiyi işten çıkaran başkan oğlunu işe aldı Baba torpil! Çift maaş vurgunu! CHP’li başkan İlkay Girgin Erdoğan kendisini müdür yaptı Kim takar liyakatı! Menderes'te CHP İlçe Başkanı Candan şirketin başına getirildi

CHP'li Lütfü Savaş hem kendini hem de ailesini atadı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA