• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

KENT A.Ş’de ilginç atama

KENT A.Ş’de ilginç atama
Giriş Tarihi: 31.7.2019

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu, Karşıyaka Belediyesi şirketi KENT A.Ş. ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Şirketin bin 500 TL olan huzur haklarının 6 bin 500 TL'ye çıkarıldığını kaydeden Çiftçioğlu, Manisa'nın Şehzadaler ilçesinde oturan ve finans yönetimi tecrübesi olmayan CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Cenk Erdöl'ün de bu şirkette görevlendirildiğini söyledi.

15 BİN TL MAAŞLI DANIŞMAN

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın görevdeki 100 gününü değerlendirdiği basın toplantısında "Erdöl, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı olması nedeniyle mi Kent A.Ş.'de finansın başına getirildi?" diye soran Çiftçioğlu, Başkan Tugay'a yönelik şu soruları yöneltti:

"Kent A.Ş. yönetimine Hakan Memiş danışman olarak atandı. Bu kişinin 15 bin TL'nin üzerinde maaş aldığını öğrendik. Foça Belediye Meclis üyesi Hakan Barçın da Kent A.Ş.'de danışman olarak görevlendirildi. Karşıyaka'da başka nitelikli insan yok muydu? Sayın Tugay, Belediye Meclis üyesi Murat Aydın'ı, Personel A.Ş.'ye yönetim kurulu başkanı atadı. Ancak öğrendik ki Aydın, Bayraklı Belediyesi'nin bir şirketinde genel müdür yardımcılığı yapıyor."

KENT A.Ş’de ilginç atama haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA