• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Soyer’den bir kıyak da Bayraklı Belediyesi’ne

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerini borç batağından kurtarmak için başlattığı gayrimenkul alımı uygulamasını Bayraklı'ya da taşıdı

Soyer’den bir kıyak da Bayraklı Belediyesi’ne

31.7.2019

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerini borç batağından kurtarmak için Karşıyaka, Seferihisar ve Menderes Belediyeleri'nden başlattığı gayrimenkul alımı uygulamasını Bayraklı'ya da taşıdı. Bayraklı Belediyesi, Mansuroğlu Mahallesi'ndeki Nene Hatun Kız Öğrenci yurdu önündeki 2 bin 96 metrekare büyüklüğündeki arazisini 11 milyon 529 bin bedelle Büyükşehir'e devredecek. Büyükşehir Belediyesi bu parayı üç eşit taksitle Bayraklı Belediyesi'ne ödeyecek. Büyükşehir bu araziye çok amaçlı pazaryeri yapacak. Proje tamamlandığında Özkanlar Pazaryeri burada kurulacak. Özkanlar Pazaryeri'nin mahkeme kararıyla kapatılmasının ardından Bayraklı Belediyesi yer arayışına girmiş, belediye en uygun yerin şu an otopark olarak kullanılan Mansuroğlu Mahallesi'ndeki 2 bin 096 metrekarelik alan olduğuna karar vermişti.

SANDAL, SOYER'LE ANLAŞTI

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın konuyu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'le paylaşması üzerine Soyer'in onayıyla 2 bin metrekarelik arazi pazaryeri yapılması için 11 milyon 529 bin bedelle Büyükşehir Belediyesi'ne devredilecek.

İzmir'de CHP'li yöneticiler belediyelerde maaşa bağlandı

Soyer’den bir kıyak da Bayraklı Belediyesi’ne haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.