• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

CHP üstündeki 'Karabulut'lar

CHP’deki eş, dost, akraba belediyeciliğinin fikir babası Kemal Kılıçdaroğlu çıktı. Her fırsatta belediye başkanlarına ‘atamalarda liyakat’ uyarısı yapan CHP liderinin, eski soyadı Karabulut olması nedeniyle dikkat çekmeyen birinci derecede birçok yakınını İzmir, Aydın ve İstanbul’daki CHP’li belediyelere yerleştirdiği ortaya çıktı

CHP üstündeki 'Karabulut'lar

3.8.2019

Partisinin belediye başkanlarına sürekli 'liyakat' vurgusu yapan ve "Babamın oğlu olsa işe almayın" diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerinin lafta kaldığı ortaya çıktı. Türkiye'yi sarsan CHP'deki eş, dost, akraba belediyeciliğinin gerçek mucidinin bizzat Kılıçdaroğlu'nun kendisinin olduğu anlaşıldı. CHP liderinin kendi soyadını taşıyan yeğenleriyle birlikte eski soyadı 'Karabulut' olduğu için dikkat çekmeyen birçok yeğen ve akrabasını İstanbul ve İzmir'deki CHP belediyelerinde işe yerleştirdiği kaydedildi.

YEĞEN OPERASYONU

Kılıçdaroğlu'nun amcasının oğlu Aslan Karabulut ile öz yeğenleri Aliye Kılıçdaroğlu ve Atilla Kılıçdaroğlu Bornova Belediyesi'nde çalışıyor. Yine Kılıçdaroğlu'nun yeğenleri Fatih Kılıçdaroğlu ve eşi Gülbahar Kılıçdaroğlu da Aydın Efeler Belediyesi personeli. Aslan Karabulut'un eşi Selda Karabulut'un da Bayraklı Belediyesi'nde çalıştığı kaydedildi. En son eşi Selvi Kılıçdaroğlu'nun yeğeni Serdar Sandal'ı da Bayraklı Belediye Başkanı yaparak bir başka 'yeğen' operasyonuna imza atan CHP liderinin ayrıca 'Karabulut' soyadı taşıyan 4 yeğeninin de daha önce İstanbul'daki Şişli ve Kadıköy belediyelerinde çalıştığı öne sürüldü.

SANDAL'I BAŞKAN YAPTI

Kılıçdaroğlu'nun yeğenlerinin halen İzmir, Aydın ve İstanbul'daki belediyelerde çalıştığı tespit edilirken Yeni Asır'a konuşan kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, "Ağabeyim yengem Selvi Kılıçdaroğlu'nun öz be öz yeğeni Serdar Sandal'ı Bayraklı Belediyesi'ne aday yaptı. Bir dönem dershanede çalışan emekli öğretmen Sandal'ı hep koruyup kolladı. Sandal, daha önce de Çiğli Belediyesi'nin şirketinde çalışıyordu" diye konuştu. 1968-69'lu yıllara kadar asıl soy isimlerinin 'Karabulut' olduğunu ve amcalarının soyadlarının Karabulut olarak kaldığının altını çizen Celal Kılıçdaroğlu, amcasının oğlu Haluk Karabulut ile eşi Zeynep Karabulut'un öğretmenlik yaparken bu ranttan faydalanmak için bir anda emekli olup İstanbul'daki CHP'li belediyelerde ihalelere girdiklerini ve şu an 8'e yakın büfenin işletmesini aldıklarını iddia etti. Ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu'nun soy ismi Karabulut olan 6 amca çocuğunun İzmir ve İstanbul'daki belediyelerde sözleşmeli memur olarak işe başladığını, kadro aldıktan sonra da memur olarak başka devlet kurumlarına yatay geçiş yaptığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Aslan Karabulut Bornova Belediyesi'nde, eşi Selda Karabulut da Bayraklı Belediyesi'nde sözleşmeli memurdu. Hatta Selda hala çalışıyor. Şahin ile Ali Karabulut CHP'li İstanbul Kadıköy Belediyesi'nde, Hüseyin ile Cemşit Karabulut da, CHP'li Şişli Belediyesi'nde sözleşmeli memur olarak çalışıyordu. Kadro alınca bu isimler devlet kurumlarına yatay geçiş yaptı. Amca çocuklarının soyadı farklı, yani Karabulut olduğu için bu atamalar dikkat çekmedi" diye konuştu.

İZMİR VE AYDIN'DA

Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeğeni Celil Karabulut'un da daha önce Bayraklı Belediyesi'nde çalıştığını iddia eden Kılıçdaroğlu, "Oğlum Atilla Kılıçdaroğlu halen Bornova Belediyesi'nde, diğer oğlum Fatih Kılıçdaroğlu ile gelinim Gülbahar Kılıçdaroğlu da Aydın'daki CHP'li Efeler Belediyesi'nde çalışıyor. Onlar uzun zamandır oralarda çalışıyorlar" dedi. Kendisinin de yıllar önce Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden emekli olduğunu ancak hiçbir zaman bankamatikçi olmadığını anlatan Kılıçdaroğlu, şu an emekli maaşı ile İzmir Konak'ta tek göz odalı bir evde yaşadığını söyledi. Ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisi dışında herkese, hatta FETÖ'cülere dahi sahip çıktığını öne süren Kılıçdaroğlu, "Nazlı Ilıcak'a, Erkan Karaarslan'a bile sahip çıktı ama bizlere sahip çıkmadı" dedi.

AMCA ÇOCUKLARINA KADRO DAĞITMIŞ

Kardeş Celal Kılıçdaroğlu, amca çocukları ve yeğenlerinin hangi belediyelerde çalıştığını şöyle anlattı:

- Aslan Karabulut-Bornova Belediyesi'nde halen çalışıyor.
- Selda Karabulut-Aslan Karabulut'un eşi. Bayraklı Belediyesi'nde sözleşmeli memur.
- Şahin Karabulut (İstanbul Kadıköy Belediyesi)
- Ali Karabulut (İstanbul Kadıköy Belediyesi)
- Celal Karabulut (İstanbul Şişli Belediyesi)
- Hüseyin Karabulut (İstanbul Şişli Belediyesi)
- Cemşit Karabulut (İstanbul Şişli Belediyesi)

YEĞENLERE DE KIYAK YAPMIŞ

- Aliye Kılıçdaroğlu-Bornova Belediyesi'nde çalışıyor)
- Atilla Kılıçdaroğlu (Bornova Belediyesi'nde şoför olarak çalışıyor-Celal Kılıçdaroğlu'nun oğlu)
- Fatih Kılıçdaroğlu (Aydın Efeler Belediyesi'nde çalışıyor- Celal Kılıçdaroğlu'nun oğlu)
- Gülbahar Kılıçdaroğlu (Aydın Efeler Belediyesi'nde çalışıyor-Celal Kılıçdaroğlu'nun gelini)
- Celal Karabulut (Daha önce Gaziemir Belediyesi'nde çalıştı)
- Celil Karabulut (Daha önce Bayraklı Belediyesi'nde çalıştı)
- Emre Karabulut (Daha önce Çiğli ve Karabağlar belediyelerinde çalıştı)
- Bacanağı-Kemal Sevim (İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışıyor)
- Selvi Kılıçdaroğlu'nun teyzesinin oğlu-Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal

METİN BURMALI

CHP üstündeki 'Karabulut'lar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.