• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'ın gizli bağlantıları tek tek ortaya çıktı

Örgütü iddianamesinde, örgüt lideri Adnan Oktar ve örgüt mensuplarının bir casusluk faaliyeti içerisinde olduğu, uluslararası istihbarat örgütleriyle bağlarının olduğu ve örgüt içinde gizliliğin hâkim olduğuna dair bilgiler itirafçı ifadelerinde yer aldı. Örgüt yöneticileri şüpheliler Ulviye , , ve Sinem Tezyapar’ın örgütün uluslararası casusluk ağında elde ettikleri bilgileri Adnan Oktar’ın talimatıyla sakladığı da ortaya çıktı.

Adnan Oktar'ın gizli bağlantıları tek tek ortaya çıktı

06.08.2019, 10:26

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü iddianamesinde, örgüt yöneticileri şüpheliler "Dido" kod adlı Ulviye Didem Ürer, "Yellow (Sarı)" kod adlı Yeliz Sucu, "Fevzi" kod adlı Merve Büyükbayrak ve "Tez" kod adlı Sinem Tezyapar örgütün uluslararası casusluk ağında önemli faaliyetleri olduğu bilgisi yer aldı. Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü'nün uluslararası casusluk faaliyetlerinden elde ettiği bilgileri bu isimler aracılığıyla sakladığı bilgisi itirafçıların ifadelerinde ortaya çıktı.

OKTAR'IN AMERİKA, İSRAİL VE RUSYA BAĞI

İddianamede, İsrail'in istihbarat örgütü MOSSAD ile irtibatı bulunan, Amerikan eski askerleri ve ajanlarıyla sürekli görüşen örgüt mensupları ve örgüt elebaşı Adnan Oktar'ın ayrıca Rusya'da tercümanlık yapan "Leyla" isimli tercüman aracılığıyla yıllarca Rusya'dan da bilgi aldığı, hatta 2017-2018 yılları arasında 20-25 yıldır Rusya'da yaşayan "Leyla" isimli tercümanın Rusya'da yapılan Akkuyu ve Kırım görüşmelerini örgüt liderine sızdırdığı ifade edildi.

SUUDİ PRENSLERLE İLGİLİ BİLGİLERİ DE VERMİŞ

İddianamede etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyen E.K., "Leyla" isimli tercüman ve örgütün uluslararası casusluk faaliyeti hakkında şu itiraflarda bulundu: "Leyla İstanbul'a geldiğinde Rusya'da aldığı notları Fatih Menet aracılığı ile Dragos'a gönderdi. Bu notlarda Suudi prensleri ile ilgili bilgiler vardı. Bu bilgilerde veliaht prenslerden hangi prensin Amerika'nın adamı olduğu, hangisinin Rusya'ya yakın olduğu gibi bilgiler vardı. Hangi okullarda okudukları vs bilgiler vardı. Ben de bu bilgileri Adnan Oktar'a ilettim. Leyla Türkiye'ye geldiğinde ben, Merve Büyükbayrak ve Lale Camcı ile de tanıştı. Gelen bu tarz bütün bilgileri Adnan Oktar gördükten sonra lazım olduğunda kullanılmak üzere Didem Ürer, Merve Büyükbayrak ve Yeliz Sucu'ya verilirdi. Onlar bu notları tarayarak flash bellek veya bilgisayarlarında gerektiğinde Adnan Oktar'ın emriyle bilgileri kullanmak üzere saklarlardı."

ORTADOĞU'DAN SORUMLU AMERİKALI İLE NE GÖRÜŞÜLDÜ?

İddianamede, Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü'nün örgütün İsrail sorumlusu şüpheli Sinem Tezyapar'ın Rusya'daki görüşmeleri de ayarlayan isimlerden olduğunu belirten E.K. ifadesinde şunları söyledi: "Bir defasında da İbrahim Tuncer ve Zafer Fırat'a Rusya'da çeşitli görüşmeler ayarladılar. Bu görüşmeler politikacı, dini lider ve düşünce kuruluşlarıydı. Bu görüşmeleri de Lale Camcı, Sinem Tezyapar ayarladı ve Leyla bu görüşmelerde yardımcı oldu ve bazılarını bizzat katıldı. Lee Thurman diye Amerikalı bir kişi vardı. Bu kişi ile örgütteki birçok bacı tanışmıştı. Sinem Tezyapar bu kişiyi tanır. Bu kişi Obama döneminde bize Amerika Dışişleri Bakanlığı'nda Ortadoğu'dan sorumlu kişi olduğunu söylemişti."

ADNAN OKTAR'A MASON DİPLOMASI VERİLDİ

Sabah'ın haberine göre; E.K., Adnan Oktar'ın mason diplomasını alması için İtalyan Mason Locasında Büyük Üstat olan Pilloni ile Sinem Tezyapar'ın bağlantı kurduğunu ve birkaç kez bu kişiyi Türkiye'ye davet ettiğini ve yayınlara çıkardığını da belirtti. E.K, "Adnan Oktar'a mason diplomasını veren kişi de buydu. Bir defasında Pilloni beraberinde Suriye'den Esad'ın siyasi bir adamını birlikte getirdi ve bu kişi ile gizli toplantı yapıldı. Toplantıya Alkas Çakmak, Cihat Gündoğdu, Oktar Babuna veya Ali Sadun Engin'den biri de katıldı" dedi.

ÖRGÜT İÇİ GİZLİ TOPLANTILAR YAPILDI

Televizyon yayınından döndükten sonra örgüt lideri Adnan Oktar'ın her gün gizli toplantılar yaptığını E.K. şunları ifade etti: "Her gün Didem

Ürer, Yeliz Sucu, Merve Büyükbayrak ve Gülgün Göktan ile gizli toplantı yapar, bu toplantılarda para konuları, örgütün işleyiş sistemi, günlük olaylar ile ilgili bilgiler, hukuki konular ve gelen notlar ile ilgili her türlü bilgi Adnan Oktar'a gösterilir Adnan Oktar'da neler yapılması gerektiği konusunda talimatlar verirdi."

İNTERNET ORTAMINDAKİ BİLGİLER SİLİNDİ

İki ay önce Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü'ne yönelik operasyon bilgisini alan örgüt mensupları örgüt liderinin talimatı doğrultusunda dijital bazı işlemler de yaptı. İddianamede şikâyetçi olarak yer alan E.A. ifadesinde, "Merve Büyükbayrak'ın Adnan Oktar çok önemli olan ve silinmeyecek bilgilerin internet ortamında bir yere saklanması talimatını verdi. Bu bilgiler internet ortamında bir "drive"da saklanır, Merve Büyükbayrak bu bilgileri bilir. İki ay önce tüm cemaatte bilgi temizliği yapıldı ve her şey silindi ancak şu an operasyon olmayacağı konusunda bir rahatlama var ve bu sebeple yine birçok şey birikmiştir" dedi.

BİLGİSAYARLARIN HARD DİSKLERİ DEĞİŞTİRİLDİ

İtirafçı E.K., "Operasyon olacak söylentileri üzerine hatırladığım kadarıyla Mart veya Nisan 2018 tarihinde Benim, Didem Ürer'in, Yeliz Sucu'nun ve Merve Büyükbayrak'ın bilgisayarlarının hard diskleri çıkarılıp bir yere gönderildi ve bilgisayarları komple değişti. Ayrıca Dragosta Yeliz Sucu, Didem Ürer, Merve Büyükbayrak ve Hukuk grubundaki erkeklerin aynı anda konuşabildiği bir iç hat telefonu kuruldu. Bunu bu isimler dışında evde kalanlar da bilmez. Bunun amacı hukuk ile ilgili gizli konuları tek seferde herkesin şahit olabileceği şekilde konuşabilmekti" dedi.

Adnan Oktar'ın gizli bağlantıları tek tek ortaya çıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.