• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan 'deki depremle ilgili flaş açıklamalar

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan Denizli'deki depremle ilgili flaş açıklamalar

09.08.2019, 16:15 Güncelleme Tarihi: 09.08.2019,16:33

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 'deki depremle ilgili, "976 binadan 108'i ağır hasarlı. Bozkurt'ta 150 konut ve cami inşaatı başlatıyoruz. Yarın öğlene kadar binaların ağır ya da az hasarlı olduğu durumunu ilan edeceğiz. Yarın öğlene kadar ağır ya da az hasarlı olan binalara girilmemesi gerektiğini tebliğ ettik." dedi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, deprem bölgesindeki son durum hakkında bilgi verdi.


Kurum'un açıklamaları şöyle:
"Bugün yerinde tespitlerimizi yapıyoruz. Binalarımızın durumlarını inceledik. Akşam itibariyle tümü tamamlanmış olacak. Şu an itibariyle yaralı vatandaşımız kalmadı. Hepsi taburcu edildi. 976 binanın 108'i ağır hasarlı 868'i de hafif hasarlı olarak tespit edildi. Yaptığımız tespitlerle hızlı bir şekilde hak sahipleri belirlenerek yapım sürecine girmiş olacağız. Bozkurt'ta 150 adet konutu ve camiyi, stadyumun bulunduğu alanın hemen yanına çadırkentin yanına yapılacak. Ay sonu bu süreç başlayacak. 5-6 ay içerisinde bu konutları tamamlayıp hak sahiplerine vereceğiz. Ağır hasarlı bir camimiz var onu da gezdik bugün. Onun da yıkım işlemini başlatıyoruz. Ay sonu yapımına başlayacağız. Çardak'ta da 100 konut yapılacak. Ağır hasarlı binaların kesin tespitlerinin yapılmasına müteakip binaların yıkımını gerçekleştireceğiz. Yapmış olduğumuz incelemelerde yıkılmaların kerpiç binalarda olduğunu tespit ettik. Yeni betonarme binalarda deprem pek hissedilmemiş. Ağır hasarlı kamu binası yok. Yarın öğlene kadar binaların ağır ya da az hasarlı olduğu durumunu ilan edeceğiz. Yarın öğlene kadar ağır ya da az hasarlı olan binalara girilmemesi gerektiğini tebliğ ettik. Vatandaşımızın barınma, yeme içme problemi yok..

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan Denizli'deki depremle ilgili flaş açıklamalar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN