• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Antalya’da yeğene daire başkanlığı

Antalya’da yeğene daire başkanlığı
Giriş Tarihi: 10.8.2019

Başkanı , ’de KEMAL KILIÇDAROĞLU’nun atamalarla ilgili yaptığı liyakat uyarısının en uç örneklerinden biri. Göreve gelir gelmez yüzlerce belediye personelini işten çıkaran Böcek, öz yeğeni ’i Büyükşehir Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na atadı

CHP'Lİ BELEDİYELERDE EŞ, DOST, AKRABA SKANDALLARI (6)/ NİDA ALADAĞ

CHP'nin 31 Mart yerel seçimleri öncesi AK Parti'ye yönelttiği "liyakat", "ehliyet", "torpilli atama" eleştirileri seçimler sonrası rafa kalktı. Sözde adaletten bahseden ve işe yerleştirmede hakkaniyet vaatleri veren CHP'li belediye başkanlarının seçimden sonraki ilk işi, yakın akrabalarını önemli makamlara getirmek oldu. CHP'li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de, öz yeğeni Cemil Böcek'i Bilgi İşlem Daire Başkanı olarak atadı.

ÖZ YEĞENİNİ MÜDÜR YAPTI

Göreve geldikten sonra belediyedeki 100 kişiyi işten çıkaran, 50 kişiyi de sürgün eden ve 3 bin 768 kişiyi mevcut sendikalarından istifa ettiren CHP'li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, seçim sonrasında görevden aldığı daire başkanları ve belediye bürokratlarının yerine de yakın akraba ve eş dostlarını getirdi. Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'na öz yeğeni Cemil Böcek'i atadı.

MAKBUZSUZ PAZARYERİ SATIŞI

CHP'li Başkan Böcek'in seçim öncesi Belediye Başkanı olarak görev yaptığı Konyaaltı Belediyesi'nde, pazar esnafına makbuzsuz pazaryeri satışı yaptığına dair iddialar ortaya atılmıştı. CHP Genel Merkezi önünde silahlı eylem yapan bir pazar esnafı, iddiaları gündeme getirdi. Antalya'dan Ankara'ya gelen Soner S, yanında taşıdığı tabancayı boğazına dayadı. Parti görevlileri durumu hemen polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Soner S, polis ekipleri tarafından ikna edilerek intihar girişiminden vazgeçirildi. Ardından da ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. Soner S'nin ifadesinde, CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in kendisi ile bazı kişilere hayali pazaryeri sattığını bu nedenle 30 bin TL ödemek zorunda kalarak iflas ettiğini iddia etti. Konuyla ilgili Antalya'da görüşecek muhatap bulamadığı için Ankara'ya geldiğini ve sesini duyurmak istediği için eylem yaptığını anlatan Soner S, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

KARDEŞE ÖZEL KALEM KIYAĞI

Karabük'ün Safranbolu ilçesinin Belediye Başkanı CHP'li Elif Köse, makamına oturunca erkek kardeşi Zafer Köse'yi özel kalem müdürü olarak atadı. Bu atama Safranbolu'da tepkilere neden oldu. Tepkilerin ardından Köse, "En güvendiğim isim kardeşim olduğu için yanıma aldım" ifadelerini kullanmıştı. Tepkilerin artmasıyla CHP Genel Merkezi'nin aldığı karar doğrultusunda, geçtiğimiz günlerde "Kardeşimi özel kalem müdürlüğü görevinden alacağım" açıklamasını yapan Köse, hala bu konuda bir adım atmadı

GÖREVE DEVAM EDİYOR

Skandal atamayı değerlendiren AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Zafer Köse'yi özel kalem müdürü olarak göreve başlattı. Bu konuda kentte tepki oluştu. Tepkilere rağmen halen görevine devam ediyor" diye konuştu.

YARIN: EFELER VE SEYHAN BELİYELERİNDE AKRABA KIYAKLARI

Antalya’da yeğene daire başkanlığı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN