• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’li 'nde skandal!

'li 'nde büyük bir skandal patladı. 7 kişinin geçici görevle ve Ardahan'a gönderilmelerinin nedeni ortaya çıktı. Belediye çalışanları rüşvet almadıkları ve rüşvete engel olmaya çalıştıkları için görevden uzaklaştırıldılar.

CHP’li Mudanya Belediyesi'nde skandal!

12.08.2019, 10:23

CHP'li Mudanya Belediyesi'nde görevli mühendis ve memurdan oluşan 7 kişinin geçici görevle Tunceli Hozat ve Ardahan'a gönderilmelerinin nedeni ortaya çıktı. Mudanya'nın CHP'li Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz tarafından sürgüne gönderilen belediye çalışanları hazırladıkları dilekçede özelikle imar ve ruhsat gibi birimlerde görevli kişilerin belediyeden uzaklaştırıldığına dikkat çekilerek, "Rüşvet almayan, alana da engel olan, kanuna aykırı usulsüz kararlara imza atmayan ve başkanla aynı siyasi görüşü paylaşmayan personel uzaklaştırıldı" ifadelerine yer verildi.

TATİLİN BİTMESİNİ BEKLİYORLAR
Sabah'ın haberine göre; kendilerine gönderilen tebligatların bilinçli olarak adli tatile denk geldiğini görünce şok olan belediye personeli geçici görev adı altında siyasi bir kıyımla sürgün edildiklerini söyledi. Belediye personeli yürütmeyi durdurma talebinde bulunmak için adli tatilinin bitmesini bekliyor.

MAAŞINI İSTEYEN ŞOFÖR İŞTEN ATILDI

CHP'LI Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, işçi kıyımına devam ediyor. 142 kişiyi işten çıkaran daha sonra 309 kişiyi işe alan belediye, bayram öncesi maaş isteyenlere kapıyı gösterdi. Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ANTEPE A.Ş.'nin Manavgat ilçesindeki şantiyesinde 4.5 yıldır şoför olarak çalışan Taner Karatepe (48), bayram öncesi alamadıkları maaşı sosyal medyada dile getirdiği için iş akdine son verildi. AK Partili eski Belediye Başkanı Menderes Türel'in Basın Danışmanı Selami Şahin ise Alanya Otogarı'na gişe memuru olarak sürüldü. Şahin'in yasal yollara başvuracağı öğrenildi.

SOSYAL MEDYA MESAJI

Mağdur olan Taner Karatepe, "Bayram öncesi maaşlarımız yatmadığı için sosyal medyadan 'maaşımızı alamıyoruz' diye yazı yazdım. Ertesi gün sabah işe gittiğimde iş akdimin sona erdiği söylendi. Hak istemek ne zaman suç oldu?" diye tepki gösterdi.

CHP’li Mudanya Belediyesi'nde skandal! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA