• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Yeni sistemden dönüşü istemek büyük haksızlık’

‘Yeni sistemden dönüşü istemek büyük haksızlık’
Giriş Tarihi: 13.8.2019

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "71 yıllık kaos, kriz, darbe, çatışma sürecini hatırlatarak geriye dönüşü arzulamak yeni sisteme çok büyük bir haksızlıktır. Biz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni karşılıksız destekliyoruz. Herhangi bir pazarlık ve beklenti içerisinde de değiliz" diye konuştu. MHP Genel Merkezi'nde partililerle bayramlaşan Bahçeli, Suriye'nin kuzeyinde kurulması planlanan güvenli bölge ile ilgili de şunları söyledi: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin dış politikadaki etkilerini de dikkate alarak bir güvenlik koridorunun oluşması için her tarafı karıştıran Amerika'yı ikna ederek, tehdit ve tehlikeleri hafifletmek yolu, yadırganacak bir yol olarak düşünülmemelidir. Suriye'de oluşturulacak Güvenli Bölge bir tampon bölge değildir, güvenlik bölgesidir.

‘Yeni sistemden dönüşü istemek büyük haksızlık’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN