• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

“Gün, yeniden yollara düşme günü”

“Gün, yeniden yollara düşme günü”
Giriş Tarihi: 15.8.2019

Başkan ’nin 18’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında, “Bugün ne geçmişin karanlığına ağıtlar yakacağız ne de dünkü başarılarımıza destanlar yazacağız. Dostlarım dün bitti, geçti gitti. Bugün yeni bir gündür” dedi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 18'inci yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Dostlarım dün bitti, geçti gitti. Bugün yeni bir gündür. Aydınlık Türkiye için geleceğimiz için yeniden yollara düşme günüdür" dedi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 18. yılı dolayısıyla paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı: "Aziz Milletim, AK Parti, partilerden bir parti değil, bir millet hareketi olarak çıktığı bu yolda 18'inci yılını kutluyor. AK Parti'yi anlamak için önce Türkiye'yi ve Türk milletinin kutlu yürüyüşünü anlamak gerekir. Kardeşlerim, dün bitti. Bugün ne geçmişin karanlığına ağıtlar yakacağız ne de dünkü başarılarımıza destanlar yazacağız. Dostlarım dün bitti, geçti gitti. Bugün yeni bir gündür. Aydınlık Türkiye için geleceğimiz için yeniden yollara düşme günüdür. Bu anlayıştan hareketle 18 yıldır olduğu gibi bundan böyle de milletimizle birlikte bu kutlu yürüyüşte 'Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' ilkeleriyle 2023 hedeflerimize doğru azim, gayret ve kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.

ERDOĞAN BİR KEZ DAHA ANADOLU TURUNA ÇIKIYOR

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, gelecek haftadan itibaren 31 Mart seçimlerinde AK Parti'ye en yüksek oyu veren illere teşekkür ziyaretlerinde bulunacak. Başkan Erdoğan'ın ilk durağı 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'nin en yüksek oy aldığı baba ocağı Rize olacak. Rize'de, AK Parti'nin belediye başkan adayı yüzde 72 oyla kazanmıştı. Rize'de birkaç gün kalacak olan Başkan Erdoğan'ın oradan Trabzon'a geçmesi bekleniyor. Erdoğan'ın sırasıyla AK Parti'nin yüzde 50'inin üzerinde oy aldığı Kayseri, Konya, Erzurum, Şanlıurfa gibi büyükşehirlere gitmesi de bekleniyor. Erdoğan'ın, ayrıca Cumhur İttifakı'nın kazandığı illere de gideceği, orada da vatandaşlarla buluşacağı belirtiliyor.

ALBAYRAK: 82 MİLYONUN PARTISI

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da twitter hesabından bir mesaj paylaştı. Bakan Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi: "AK Parti, kardeşliğin, vefanın, dayanışmanın; kadınıyla erkeği ile, genciyle yaşlısıyla, her kökenden, her meşrepten insanıyla 82 milyonun partisidir. Şartlar ne olursa olsun, Büyük ve güçlü Türkiye yoluna adanmışlığın adıdır. Bu kutlu yolda nice 18 yıllara..."

2023 YOLUNDA DEV SAĞLIK REFORMU

Hükümetin son 17 yılda 'sağlıkta reform ve dönüşüm programları' kapsamında yürüttüğü politikalar meyvelerini verdi. Türkiye, sağlık hizmetleri ve sağlık geri ödeme sistemleri noktasında dünya ülkeleri arasında zirvede. 2023 Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında hayata geçirilmeye başlanan şehir hastaneleriyle de dünyanın en iyi sağlık tesislerini kuran Türkiye, sağlık reformuna dev sağlık filosu ekliyor. 2019 sonuna kadar sağlık filosuna yeni hava, kara ve deniz ambulansları eklenecek. 2 bini aşkın 112 sağlık istasyonlarının sayısı da 500 adet daha artacak.

İLK YARDIMDA DİJİTAL DÖNEM

Sağlık Bakanlığı'ndan edinilen bilgilere göre; acil vakaların yüzde 94'üne ilk 10 dakikada, kırsal alanda ise vakaların yüzde 96'sına ilk yarım saatte ulaşılıyor. Yeni dönem planlamalarıyla bu sürenin daha da düşmesi planlanırken, özellikle acil vakalarda 'dijital' döneme geçiliyor. Artık kara, hava ve denizdekiler olmak üzere 6 bine yakın ambulans dijitalleşecek. Artık hastalara dijital yapıyla müdahale edilecek, EKG'sini çeken ve yapılan bu uygulamaları merkezle irtibatlı bir şekilde daha önce, erkenden, gerektiğinde müdahale edilebilecek.

12 BİN SAĞLIK PERSONELİ DAHA

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Hayalim' dediği şehir hastaneleri ile Ortadoğu, Avrupa ve balkan ülkelerinin sağlık turizminde tercih merkezi haline gelen Türkiye, 2023 vizyonu sağlık reformu kapsamında hastane, doktor, tıbbi cihaz ve sağlık hizmetlerine yenilerini ekliyor. 2002'de 356 binden 2018'de 1 milyona çıkarılan sağlık personeline 2019'de 12 bin kişi daha eklenecek. Yeni eklenecek; 6 bin 835 hemşire, bin ebe ve 3 bin sağlık teknisyeni ve sağlık teknikeri ile bireysel ve nitelikli sağlık hizmeti artırılacak.

400 AMBULANS DAHA GELİYOR

Dünyanın en iyi geri ödeme ve sağlık hizmetlerine sahip bir ülke haline Türkiye, önümüzdeki 4 yıl içinde kara, deniz ve hava yoluyla verilen sağlık hizmetlerinde dünya lideri haline gelmeyi planlıyor. 2002'de 635 olan ambulans sayısı 5 bin 300'e çıktı. Önümüzdeki aylarda bu sayı 400 ilave ile 5 bin 700'e ulaşacak. 418 olan 112 istasyon sayısı da 445 artış ile 2 bin 800 olacak. Bu yıl 19 hava ambulansı ile 13 deniz ambulansı daha filoya eklenecek. Böylece 2002'de ambulans başına düşen nüfus oranı 106 bin iken, 2019 da rakam 16 bine düşecek.

“Gün, yeniden yollara düşme günü” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN