• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sokaklar bekçilerle daha huzurlu

Sokaklar bekçilerle daha huzurlu
Giriş Tarihi: 15.8.2019

Türkiye'de tarihe karışan bekçilik uygulaması ile yeniden hayata geçirildi. Çarşı ve mahalle bekçilerinin göreve başlaması ile birlikte tüm Türkiye'de suç oranları ciddi oranda azalırken, bekçiler görev yaptıkları her mahallede huzurun bekçisi oldular.

Türkiye'de tarihe karışan bekçilik uygulaması AK Parti ile yeniden hayata geçirildi. Çarşı ve mahalle bekçilerinin göreve başlaması ile birlikte tüm Türkiye'de suç oranları ciddi oranda azalırken, bekçiler görev yaptıkları her mahallede huzurun bekçisi oldular. Polisler ile birlikte mahallelerde asayişin sağlanması için görev alan bekçiler başkentte de suçlulara göz açtırmıyor. Bekçiler, Türkiye genelinde 2019'un ilk 6 ayında mal varlığına karşı işlenen suçların yüzde 10 azalmasını sağladı.

21 BİN 349 BEKÇİ GÖREV BAŞINDA

Türkiye genelinde şu an da 21 bin 349 çarşı ve mahalle bekçisi görev yaparken, bu sayı yakın zamanda alımı devam eden 8 bin bekçi ile 30 bini bulacak. 2018 Eylül ayından bu yana kadar geçen sürede 12 milyon kişiyi sorgulayan çarşı ve mahalle bekçileri 28 bini aşkın kişi hakkında adli işlem yapılmasını sağladı. Bekçiler tarafından çok sayıda hırsızlık olayına müdahale edilirken, 870 kayıp şahıs da bulundu. Türkiye genelinde mal varlığına karşı işlenen suçlarda yüzde 10'luk bir düşüş yaşanırken, olayların aydınlatılması oranlarında ise yüzde 3.3'lük bir artış sağlandı.

BARIŞ ŞİMŞEK

Sokaklar bekçilerle daha huzurlu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN