• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de değişim süreci başlıyor

AK Parti’de değişim süreci başlıyor
Giriş Tarihi: 16.8.2019

'de değişim süreci gelecek haftadan itibaren başlayacak. 'ta AK Parti Genel Merkezi'nde Başkan başkanlığında gerçekleştirilecek Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısında 7'inci Olağan Büyük Kongre kararı alınması ve 'nun (MYK) bu konuda yetkilendirilmesi bekleniyor.

AK Parti'de değişim süreci gelecek haftadan itibaren başlayacak. 23 Ağustos'ta AK Parti Genel Merkezi'nde Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısında 7'inci Olağan Büyük Kongre kararı alınması ve Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) bu konuda yetkilendirilmesi bekleniyor. AK Parti'de kongre süreci Eylül ayında başlayacak. Önce delege seçmen listeleri yenilenecek. Delege belirleme sırasında meslek, cinsiyet, yaş gibi kriterler göz önünde tutulacak. Kasım ayında belde teşkilatlarında seçimler başlayacak. Belde kongrelerinin tamamlanmasının ardından sırasıyla ilçe ve il kongreleri yapılacak. Bu arada kadın ve gençlik kollarının il ve ilçe kongreleri de eş zamanlı yapılacak. Bu sürecin en az 1 yıl sürmesi öngörülüyor. Kongrelerde teşkilatların en az yüzde 50'sinin değişmesi bekleniyor.

KABİNEDE DEĞİŞİKLİK

AK Parti'de değişim sadece teşkilatlarda yaşanmayacak. Önümüzdeki günlerde kabinede de bir değişikliğe gidilmesi gündemde. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne göre yeni bakanlıkların kurulması bazı bakanlıkların ayrılması söz konusu olabilir. AK Parti yapılacak değişikliklerle 2023'e daha güçlü hazırlanacak. Başkan Erdoğan önümüzdeki haftadan itibaren ise Anadolu turuna çıkacak. 31 Mart seçimlerinde AK Parti'nin yüksek oy aldığı illere gidecek olan Erdoğan, meydanlarda vatandaşla buluşacak.

AK Parti’de değişim süreci başlıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN