• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’ın doğusuna operasyon başlamıştır”

“Fırat’ın doğusuna operasyon başlamıştır”
Giriş Tarihi: 16.8.2019

Başkan Erdoğan'ın, "Ağustos ayı, bizim tarihimizde zaferler ayı olarak geçer. İnşallah bu Ağustos'ta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini ekleyeceğiz" sözleri 'ın doğusuna planlanan harekatla ilgili gündemi hareketlendirdi.

Başkan Erdoğan'ın, "Ağustos ayı, bizim tarihimizde zaferler ayı olarak geçer. İnşallah bu Ağustos'ta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini ekleyeceğiz" sözleri Fırat'ın doğusuna planlanan harekatla ilgili gündemi hareketlendirdi. ABD'nin Türkiye'ye ikinci kez heyet göndermesi ve Urfa'da kurulacak Müşterek Harekat Merkezi ile ilgili Yeni Asır'a konuşan Güvenlik ve Terör Uzmanı Emekli İstihbarat Albay Coşkun Başbuğ, kara harekatının bu ay içerisinde gerçekleşmesini beklemediğini belirterek, "Ancak bana göre harekat bölgede gerçekleşen SİHA ve İHA uçuşlarıyla kısmen de olsa başlamıştır. Bu uçuşlar bölgeye yapılacak harekatın başladığının kanıtıdır" diye konuştu.

UÇUŞLAR KOORDİNELİ Mİ?

ABD'nin geciktirmeye çalışması durumunda operasyonu Türkiye'nin tek başına yapabileceğini de sözlerine ekleyen Başbuğ, "Burada şuna bakmak lazım. Uçuşlar Amerika ile koordineli mi yapılıyor? Yoksa Amerika'ya gözdağı vermek için mi? Ben ikinci seçeneğin daha kuvvetli olduğunu düşünüyorum" dedi.

MERT ALPDÜNDAR

“Fırat’ın doğusuna operasyon başlamıştır” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN