• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ininden ABD yapımı füze çıktı!

PKK ininden ABD yapımı füze çıktı!
Giriş Tarihi: 16.8.2019

, terör örgütlerine silah ve mühimmat desteğini sürdürüyor. Bunu son örneği ise Irak'ın kuzeyinde güvenlik güçlerimizin başarıyla yürüttüğü Pençe-2 Harekatı'nda ortaya çıktı.

Amerika Birleşik Devletleri, terör örgütlerine silah ve mühimmat desteğini sürdürüyor. Bunu son örneği ise Irak'ın kuzeyinde güvenlik güçlerimizin başarıyla yürüttüğü Pençe-2 Harekatı'nda ortaya çıktı. Pençe-2 Harekatı kapsamında bölgede düzenlenen operasyonlarda 1 adet AT-4 ısı güdümlü omuzdan atılan füze, 1 adet dragunov keskin nişancı tüfeği, 1 adet RPG-7 roketatar, terör örgütünün sözde liderleri tarafından kullanılan telsiz ve çok sayıda mühimmat ile yaşam malzemeleri ele geçirildi. Milli Savunma Bakanlığı, silah ve mühimmat dolu mağara ve sığınakların imha edildiğini duyurdu.

İHA'LAR BULDU EFELER TİMİ VURDU

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 3'ü kadın teröristin 8 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonun detayları ortaya çıktı. Buna göre MİT, teröristlerin katırlarla getirdiği ağır silahlarla üs bölgesine saldıracağı uyarısı yaptı. Bunun üzerine havalanan İHA'lar, teröristlerin yerini tespit etti. Jandarma komutanlığına bağlı Efeler Özel Timleri ise, teröristlerin annesinin kucağında şehit ettiği Mustafa Bedirhan bebeğin şehadetinin 1'inci yıldönümü dolayısıyla Bedirhan'ın adını verdikleri operasyonda, İHA'ların da hava desteğiyle teröristleri etkisiz hale getirdi. Öldürülen teröristlerin üzerlerinde saldırı yapacakları üst bölgesinin krokisi ve planlar bulundu.

DAĞLICA'DA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari Dağlıca üs bölgesine saldıran PKK'lı teröristlere anında karşılık verildiğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada bölgeye düzenlenen operasyonda 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

PKK ininden ABD yapımı füze çıktı! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN