• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sistemi’ne Meclis düzenlemesi yolda

Yeni Hükümet Sistemi’ne Meclis düzenlemesi yolda
Giriş Tarihi: 20.8.2019

'ne ilişkin başkanlığında yürütülen çalışmada sona gelindi

EDA IŞIK

CUMHURBAŞKANLIĞI Hükümet Sistemi'ne ilişkin Fuat Oktay başkanlığında yürütülen çalışmada sona gelindi. Çalışma kapsamında bürokratlar, akademisyenler, gazeteciler ve sivil toplum örgütlerinden önemli isimlerin yer aldığı geniş bir kesim dinlendi. Sistemde anayasa değişikliği ile bir değişiklik yapılması düşünülmüyor. Yapılacak ufak tefek rötuşla sorunların giderilebileceği düşünülüyor. Yapılan çalışma önümüzdeki günlerde Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Hazırlanan rapora göre, Meclis'te yasa hazırlanırken vekillerin bu sürece daha aktif şekilde katılmaları için tıpkı Başbakanlık'taki gibi Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürlüğü'ne benzer bir yapı kurulması planlanıyor. Ayrıca Meclis'te vekillerin bölge ve iline yönelik sorunlarını anlatması için nöbetçi bakan uygulaması düşünülüyor.

BAŞKAN'DAN DESTEK SÖZÜ
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Muğla'nın Yatağan ilçesindeki 3 bin yıllık Stratonikeia Antik Kenti'nde incelemelerde bulundu. Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt'ten bilgi alan Erdoğan, bölgedeki kazı ve kamulaştırma çalışmalarına destek sözü verdi. Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, ziyaret sonrası kendilerine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla da yakından ilgilendi.

Yeni Hükümet Sistemi’ne Meclis düzenlemesi yolda haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN