• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

24.08.2019, 18:21 Güncelleme Tarihi: 24.08.2019,19:22

Başkan , 'de toplu açılış töreninde gündeme dair açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan burada yaptığı konuşmada Rizeli hemşehrilerine de bir müjde verdi. Başkan Erdoğan, "İhale sürecinin tamamlanmasının ardından Rize'ye şehir hastanesi yapacağız. Rize-Artvin Havalimanı 1,5 yıl içerisinde hizmete alınacak. Türkiye; jeopolitik ve askeri gücünü, ekonomi gücüyle tahkim ettiğinde önünde kimse duramaz." dedi.

İşte Başkan Recep Tayyip Erdoğan'nın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

Geçtiğimiz 17 yılda Rize'de 18 katrilyon liralık yatırım gerçekleştirdik. Bugün resmen hizmete açtığımız bu konaklar, şehrimize ve ülkemize yakışan eserler oldu. Konutuyla, okullarıyla, tüm sosyal donatı alanlarıyla hocalarımızı burada ağırlayacağız.

Bugün Çaykur'un çay paketleme fabrikasının açılışını yapıyoruz. Yükseköğretim yurt kapasitemiz 5 bini buldu. Sporun her branşı için pek çok tesisi faaliyete geçirdik.

"HEPSİ KAPIMIZDA SIRAYA GİRECEK"

Doğu Akdeniz'de sondaj gemileriyle araştırmaya başlayınca Avrupa Birliği Rumların yanında yer aldı. Kuru gürültüye pabuç bırakmadık. Türkiye Doğu Akdeniz'de hem kendi menfaatlerini, hem de KKTC'li kardeşlerinin haklarını korumanın mücadelesini veriyor.

Doğu Akdeniz'de doğal gaz veya petrol kaynaklarını bulduğumuzda bugün ülkemize karşı ileri geri konuşanların hepsi kapımızda sıraya girecek.​ CHP'nin başındaki zat istediği kadar Rumların ağzıyla konuşsun biz bu işi sonuna kadar götürmeye kararlıyız.

HAVALİMANI MÜJDESİ

Rize-Artvin Havalimanı 1,5 yıl içerisinde hizmete alınacak. Türkiye; jeopolitik ve askeri gücünü, ekonomi gücüyle tahkim ettiğinde önünde kimse duramaz.

CHP'li Belediye başkanlarının neredeyse tamamı birkaç ay içerisinde gerçek yüzünü gösterdi. Kimi şimdiden teslim bayrağının çekerek hiçbir iş yapmayacağını ilan etti. İstanbul'u sel bastı. Beyefendi güneşli havada tatilde. Daha dün bir bugün iki. Ben başbakanlığımda da cumhurbaşkanlığımda da böyle tatil yapmadım."

"TERÖR İLE ARASINA MESAFE KOYMAYAN..."

Terör örgütleriyle aralarına mesafe koymayan belediye başkanlarının durumu var. Kimse kusura bakmasın. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir devlet belediyelerin terör örgütlerine teslim edilmesine izin vermez. Teröre kim prim verirse karşısında bizi bulacaktır. Belediyeleri hizmet dışında kullanan herkes aynı akıbete uğramaya mahkumdur. İnşallah bir sonraki seçimde Türkiye'nin istisnasız tüm şehirlerini yıkım değil inşa belediyeciliğiyle tanıştıracağız. Gündemimiz ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak var. Gündemimizde evlatlarımıza güçlü bir ülke bırakmak var."

Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN